Zwiastun filmu na podstawie tytułowego opowiadania ze zbioru Alice Munro „Kocha, lubi, szanuje”

16 kwietnia 2014

hateship-loveship-munro
W sieci pojawił się zwiastun filmu „Hateship, Loveship” zrealizowanego na podstawie tytułowego opowiadania ze zbioru Alice Munro „Kocha, lubi, szanuje”.

Ekranizacja „Kocha, lubi, szanuje” opowiada historię starej panny Johanny Perry (w filmie wcieliła się w nią Kristen Wiig), która przeprowadza się do nowego miasta , aby pracować jako pomoc domowa u pana McCauleya (Nick Nolte). Johanna ma prowadzić dom starszego mężczyzny i opiekować się jego wnuczką Sabithą (Hailee Steinfeld). Na miejscu poznaje ojca Sabithy i zięcia pana McCauleya, owdowiałego Kena (Guy Pearce), który na co dzień mieszka w Chicago.

kocha-lubi-szanujeZnudzona Sabitha wraz ze swoją przyjaciółką Edith (Sami Gayle) wpadają na pomysł, aby zrobić żart Johannie i podszywając się pod ojca dziewczyny podsyłają kobiecie miłosne maile rzekomo pochodzące od Kena. W końcu Johanna decyduje się spełnić prośbę mężczyzny i przyjechać do niego do Chicago z wizytą, co uruchomi lawinę zdarzeń, która całkowicie odmieni jej życie.

Niskobudżetowy film „Hateship, Loveship” w reżyserii mało znanej Lizy Johnson miał swoją prapremierę we wrześniu 2013 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Dopiero jednak w marcu 2014 roku do sieci trafił oficjalny zwiastun adaptacji, dając nadzieję na szerszą dystrybucję obrazu.

„Hateship, Loveship” to już druga ekranizacja opowiadania pochodzącego ze zbioru Alice Munro „Kocha, lubi, szanuje”, który ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. W 2006 roku na ekranach pojawił się nominowany do dwóch Oscarów „Daleko od niej” na podstawie opowiadania „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Hateship, Loveship” w reżyserii Lizy Johnson:

Tematy: , , ,

Kategoria: film