Wytwórnia Larsa von Triera kupiła prawa do ekranizacji powieści „Znikasz”

20 sierpnia 2015

von-trier-znikasz-film
Wytwórnia Larsa von Triera „Zentropa” kupiła prawa do ekranizacji książki „Znikasz”. Jak informuje autor powieści, Christian Jungersen, zdjęcia powinny rozpocząć się pod koniec sierpnia.

W wywiadzie udzielonym RMF 24 pisarz zdradził, że reżyserem nie będzie von Trier, ale jeden z jego duńskich przyjaciół. Przyznał też, że konsultował scenariusz, jednak chodziło raczej o drobne sprawy, ponieważ osobą decyzyjną będzie wspomniany przyjaciel von Triera, którego nazwiska jeszcze nie ujawniono.

Jak mówi sam Jungersen, wydany w Polsce przed miesiącem nakładem Znak Literanova kryminał „Znikasz” to „bardzo dramatyczna, ale też bardzo realistyczna opowieść, bo coś takiego może się przecież przytrafić każdemu z nas”. Książka opisuje historię małżeństwa, które jeszcze niedawno przechodziło poważny kryzys. Mia ucieszyła się, kiedy jej mąż znów zaangażował się w ich związek. Jednak gdy Frederik podczas rodzinnych wakacji doznał ataku nerwowego, okazało się, że powodem zmian jego osobowości jest guz mózgu. Wkrótce wyszło na jaw, że mężczyzna w tajemnicy przed rodziną dopuścił się milionowych oszustw. Kobieta musi ochronić siebie i syna przed mężem, który zmienia się w nieobliczalną, obcą osobę. Obsesyjnie śledzi wyniki najnowszych badań neurologicznych, próbując zrozumieć, jak to możliwe, że mężczyzna, z którym tworzyła wieloletni związek, mógł stać się kimś zupełnie innym. Szuka odpowiedzi na pytanie, z kim tak naprawdę spędziła trzy ostatnie lata, najszczęśliwsze w ich małżeństwie.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film