banner ad

„Romans” – krótkometrażowy film na podstawie opowiadania Chucka Palahniuka

17 września 2012


2 października podczas festiwalu filmowego Raindance w Londynie premierę będzie miał krótkometrażowy film oparty na opowiadaniu Chucka Palahniuka „Romans”.

„Romans” to historia Johna, który po śmierci chorej na raka dziewczyny wraca do swego beznadziejnego żywota, z każdym dniem przybierając na wadze. Kiedy poznaje piękną nieznajomą, która mogłaby być drugą Britney Spears, bohater dochodzi do wniosku, że szczęście w końcu ponownie się do niego uśmiechnęło. Dziewczyna wygląda jak supermodelka, a imprezuje niczym gwiazdy z Hollywood. Jedynym powodem, dla którego ona nie pozostawiła go dla jakiegoś przystojniaka, jest warunek, że impreza wciąż będzie się kręcić.

Opowiadanie, wydane pierwotnie w listopadzie zeszłego roku na łamach amerykańskiego Playboya, jest zdaniem Palahniuka najbardziej odkupieńczą historią, jaką kiedykolwiek napisał.

Za realizację filmu odpowiada dwójka niezależnych filmowców z Portland – producent i reżyser Andy Mingo oraz producent wykonawczy Lidia Yuknavitch. Dzięki wsparciu pisarza oraz funduszom zebranym przez portal crowdfundingowy Kickstarter.com prace nad obrazem udało się zakończyć w przeciągu minionego roku. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że „Romans” ukaże się na płytach DVD, data premiery nie jest jednak jeszcze znana.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film