Poznajcie Hrabiego Olafa! Zwiastun serialu Netflix „Seria niefortunnych zdarzeń”

4 listopada 2016

seria-niefortunnych-zdarzen-netflix-1
„Seria niefortunnych zdarzeń”, młodzieżowy cykl książek autorstwa Daniela Handlera publikowany pod pseudonimem Lemony Snicket, doczekał się telewizyjnej adaptacji przygotowanej przez platformę Netflix. Właśnie ukazał się oficjalny zwiastun oraz zdjęcia z serialu.

Warto przypomnieć, że „Seria niefortunnych zdarzeń” była już ekranizowana. W 2004 roku odbyła się premiera filmu na podstawie pierwszych trzech części cyklu. W filmie wystąpili wówczas: Meryl Streep (w roli Ciotki Józefiny), Jim Carrey (jako Hrabia Olaf) oraz Jude Law (Lemony Snicket). Postacie rodzeństwa odegrane zostały przez Emily Browning, Liama Aikena i Karę Hoffman. Kinowa adaptacja miała dać początek całej franczyzy, jednak studio Paramount zrezygnowało z pomysłu ze względu na komercyjną porażkę przedsięwzięcia.

seria-niefortunnych-zdarzen-netflix-2

Produkcja Netflixa, do której zdjęcia rozpoczęły się w marcu tego roku, ma być ponowną próbą przeniesienia pomysłów Lemony?ego Snicketa na ekran. Z gruntu nieprawdopodobna historia rodzeństwa sierot i ich demonicznego wuja odznacza się czarnym humorem, aurą niesamowitości i niezwykłych przygód.

seria-niefortunnych-zdarzen-netflix-3

W nowej adaptacji w Hrabiego Olafa, ekscentrycznego krewnego, do którego po śmierci rodziców wprowadza się rodzeństwo Baudelaire, wciela się Neil Patrick Harris. W obsadzie znalazło się również miejsce dla Patricka Warburtona (Lemony Snicket), Joan Cusack (Justice Strauss), Maliny Weissman (Wioletka Baudelaire) oraz Louisa Hyunesa (Klaus Baudelaire).

Premiera serialu nastąpi już 13 stycznia 2017 roku. Pierwszy sezon telewizyjnego widowiska ma składać się z ośmiu odcinków.

Od miesiąca w sieci można zobaczyć poniższą zapowiedź serialu:

[mw]
fot. Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film