Pierwsze zdjęcie Emily Blunt jako Mary Poppins z kontynuacji przygód słynnej niani z ulicy Czereśniowej

4 marca 2017


Wytwórnia Disneya udostępniła pierwsze oficjalne zdjęcie z planu zapowiadanej na koniec przyszłego roku kontynuacji przygód Mary Poppins. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda aktorka Emily Blunt w roli słynnej niani z ulicy Czereśniowej.

„Mary Poppins powraca” to musical, który będzie kontynuacją produkcji Disneya z 1964 roku, w której tytułową rolę zagrała Julie Andrews. Akcja filmu ma się rozgrywać 25 lat później, a dokładnie w 1935 roku, w czasie Wielkiego Kryzysu. Do mieszkających w Londynie dorosłych już dzieci państwa Banks, które zdążyły dorobić się własnego potomstwa, przybywa ich dawna niania, aby z pomocą swych nadzwyczajnych zdolności magicznych pomóc Banksom odzyskać radość z życia.

Zdjęcia do filmu kręcone są właśnie w Londynie, a na pierwszej udostępnionej fotografii możemy zobaczyć Emily Blunt („Dziewczyna z pociągu”) w roli Mary Poppins, jak stoi odwrócona tyłem do obiektywu, w charakterystycznym stroju i kapeluszu. Wprawdzie nie trzyma w ręku swej nieodłącznej parasolki z rączką w kształcie papuziej główki, całkiem jednak prawdopodobne, że schowała ją w przepastnej dywanikowej torbie.

Za realizację filmu odpowiada ekipa, która współpracowała już przy produkcji Disneya „Tajemnice lasu”: Rob Marshall (na stanowisku reżysera i producenta) oraz John DeLuca i Marc Platt (producenci). Scenarzysta kontynuacji, David Magee („Życie Pi”), zapewnia, że pisząc skrypt czerpał materiał z książek P.L. Travers, których nie wykorzystano w ekranizacji z 1964 roku.

W filmie, oprócz Emily Blunt, wystąpią: Meryl Streep (jako kuzynka Mary, Topsy), Ben Whishaw (Michael Banks), Emily Mortimer (Jane Banks), Colin Firth, Julie Walters, Angela Lansbury i Lin-Manuel Miranda. Na ekranie zobaczymy również Dicka Van Dyke?a, który w produkcji z 1964 roku grał Berta i dyrektora banku pana Dawesa Seniora – tu powróci jako pan Dawes Junior.

Premiera filmu zapowiedziana jest na Boże Narodzenie 2018 roku.

[am]
fot. Jay Maidment/Disney Enterprises, Inc.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film