Pierwsze zdjęcia Dana Stevensa w roli Charlesa Dickensa z filmu opowiadającego o powstaniu „Opowieści wigilijnej”

25 marca 2017


Kilka miesięcy temu informowaliśmy o obsadzeniu głównych ról w filmie biograficznym opowiadającym o okolicznościach powstania „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Teraz możemy wreszcie zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia Dana Stevensa („Legion”, „Piękna i Bestia”) w roli słynnego pisarza.

„The Man Who Invented Christmas” (z ang. „Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie”) koncentruje się na przedstawieniu okoliczności, w jakich doszło do napisania przez Charlesa Dickensa „Opowieści wigilijnej”. Film przeniesie nas do roku 1843, gdy pisarz zmagał się z problemami finansowymi i przygnębieniem wynikającym z faktu, że jego ostatnie książki nie odniosły sukcesu. Słynny Brytyjczyk postanowił, że swoje kolejne dzieło ? klasyczną już dziś świąteczną nowelę ? wyda własnym nakładem.

Za scenariusz filmu opartego na książce biograficznej „The Man Who Invented Christmas” amerykańskiego historyka Lesa Standiforda odpowiada Susan Coyne („Miasto ślepców”). „To naprawdę straszny, intrygujący i zabawny materiał” – mówi Dan Stevens (na zdj.), który wciela się w rolę Charlesa Dickensa. „Myślę, że pokazuje świeże podejście do tego całego tematu. Szczególnie w Anglii Dickens stawiany jest na piedestale. Ale ten facet, jak się okazuje, był całkiem zabawnym i dziecinnym, ale też dość ponurym i niezbyt przyjemnym człowiekiem”.

Premiera filmu w reżyserii Bharata Nalluriego („Życie na Marsie”, „Niezwykły dzień Panny Pettigrew”) zapowiedziana jest na koniec 2017 roku. Oprócz Dana Stevensa w obsadzie znalazło się również miejsce dla Christophera Plummera (Scrooge), Jonathana Pryce’a (ojciec Dickensa) i Miriam Margolyes.

[mw,am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film