„Miłość ponad czasem” – nowy serial na podstawie powieści Audrey Niffenegger. Premiera 16 maja w HBO Max

14 maja 2022

W poniedziałek 16 maja na HBO Max zadebiutuje nowy serial HBO „Miłość ponad czasem”, który zrealizowano na podstawie popularnej powieści autorstwa Audrey Niffenegger. Za reżyserię ekranizacji odpowiada David Nutter.

To historia dobrze znana nie tylko czytelnikom, ale też kinomanom. W Polsce ukazała się powieść „Żona podróżnika w czasie” Audrey Niffenegger, a do dystrybucji trafił również nakręcony na jej podstawie film pełnometrażowy „Zaklęci w czasie” z 2009 roku, w którym wystąpili Rachel McAdams i Eric Bana. Po latach HBO zamówiło nową ekranizację, która ma zaoferować świeże spojrzenie na tę historię.

Clare zaprzyjaźnia się z 36-letnim Henrym, gdy sama ma zaledwie 6 lat. Podczas spotkania kilkanaście lat później, mężczyzna jej nie rozpoznaje. Nie ma świadomości kim ona jest, ponieważ ich poprzednie rozmowy odbywały się w jego przyszłości. Okazuje się bowiem, że Henry cierpi na rzadkie zaburzenie genetyczne. Od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i wtedy on przemieszcza się w czasie. Znika nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie tylko stosik ubrań. Nigdy też nie wie, gdzie się znajdzie i jaka będzie otaczająca go rzeczywistość.

Henry i Clare zakochują się w sobie. W miejscu, gdzie wiele historii miłosnych się kończy, ich opowieść na dobre nabiera rozmachu. Odmierzając swoją miłość kolejnymi spotkaniami, oboje za wszelką cenę próbują wieść normalne życie. Ale czy może liczyć na normalność człowiek, który jest niewolnikiem własnego ciała, a przede wszystkim nagłych podróży w czasie?

W nowym serialu w Henry’ego DeTamble’a wciela się Theo James, a jego ukochaną, Clare Abshire, gra Rose Leslie. Towarzyszą im Desmin Borges oraz Natasha Lopez. Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią scenarzysta Steven Moffat („Doktor Who”, „Sherlock”), reżyser David Nutter („Gra o tron”) oraz Sue Vertue i Brian Minchin z Hartswood Films, a także Joseph E. Iberti.

Osoby znające powieść i poprzednią adaptację muszą wiedzieć, że serial nie opowiada całej historii z książki. Nie znajdziemy tu oryginalnego zakończenia wymyślonego przez Audrey Niffenegger. Powód jest prosty: twórcy liczą na to, że uda im kontynuować produkcję w drugim sezonie, choć na razie jeszcze oficjalnie nie otrzymali zgody na jej realizację.

Serial „Miłość ponad czasem” będzie miał swoją premierę w HBO Max 16 maja. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji, a kolejne epizody będą dodawane po jednym, co tydzień. Produkcja składa się z sześciu odcinków.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Miłości ponad czasem”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film