Jest już pierwszy zwiastun ekranizacji „Pięćdziesięciu twarzy Greya”

24 lipca 2014

50-twarzy-greya-zwiastun
W sieci zadebiutował pierwszy trailer oczekiwanej przez wiele czytelniczek ekranizacji bestsellerowej powieści E. L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Zwiastunowi towarzyszy specjalna wersja przeboju „Crazy In Love” Beyonce, co tłumaczy, dlaczego to właśnie na Instagramie piosenkarki pojawiła się cztery dni temu kilkunastosekundowa zajawka.

Musimy rozczarować tych, którzy spodziewali się po zwiastunie ekranizacji sadomasochistycznej książki jakichś pieprznych ujęć. Dwuipółminutowy trailer koncentruje się na tych mniej kontrowersyjnych fragmentach fabuły, jedynie na końcu sygnalizując kilkoma migawkami scenę bondage. Już nawet to wystarczyło jednak, aby stacja NBC ocenzurowała zwiastun. W sieci możecie obejrzeć go jednak w całości.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” to historia młodej i niewinnej studentki literatury, która w zastępstwie koleżanki przeprowadza wywiad z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Spotkanie to daje początek związkowi, które nie ma nic wspólnego z „disneyowskim” love story, ponieważ mężczyzna opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli. Grey oferuje dziewczynie umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją. Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

Trylogia zapoczątkowana książką „Pięćdziesiąt twarzy Greya” jest jednym z największych bestsellerów w historii rynku wydawniczego. Universal Pictures nabyło prawa do ekranizacji na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów. W filmie, którego premiera zapowiedziana została na 13 lutego 2015 roku, zobaczymy Jamiego Dornana jako Christiana Greya i Dakotę Johnson jako Anastasię Steele.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film