banner ad

Eli Roth wyreżyserował nową kinową adaptację „Życzenia śmierci” z Bruce’em Willisem w roli głównej. Mamy zwiastun

5 sierpnia 2017


Powieść sensacyjna Briana Garfielda z lat 70. doczekała się nowej adaptacji. 22 listopada 2017 roku na ekrany kin ma wejść „Życzenie śmierci” w reżyserii Elego Rotha. Tym razem w głównej roli zobaczymy Bruce’a Willisa. Do sieci trafił już zwiastun filmu.

„Życzenie śmierci” to jedna z tych historii, które bardziej niż z książkowego pierwowzoru, znane są z kultowych ekranizacji. W momencie publikacji powieść nie cieszyła się dużym powodzeniem. Pojawiła się jednak oferta przeniesienia jej na ekran i Brian Garfield zgodził się bez zastanawiania. Z uwagi na kontrowersyjny temat i przesłanie – zwykły człowiek w obliczu nieudolności stróżów prawa decyduje się sam wymierzyć sprawiedliwość za krzywdę, która spotkała jego rodzinę – producenci mieli kłopot ze znalezieniem studia, które odważyłoby się nakręcić film. Obraz w końcu powstał, a w głównej roli wystąpił Charles Bronson.

„Życzenie śmierci” osiągnęło status dzieła kultowego i doczekało się czterech kontynuacji, których fabuła nie miała już wiele wspólnego z twórczością Briana Garfielda (mimo że autor, na fali sukcesu pierwszej produkcji, napisał jeden sequel). Nic więc dziwnego, że Hollywood postanowiło odgrzać po latach pomysł. Jak napisała w oświadczeniu wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, film w reżyserii Elego Rotha do scenariusza Joego Carnahana oparty został na książce pisarza, historię wzbogacono jednak o nowe elementy, które pozwolą spojrzeć na amerykańską psychikę w 2017 roku.

W głównej roli żądnego zemsty bohatera zobaczymy Bruce’a Willisa. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Vincent D’Onofrio, Dean Norris, Kimberly Elise, Mike Epps, Camila Morrone i Beau Knapp. Czy nowa wersja będzie w stanie dorównać filmowi z 1974 roku? Przekonamy się już w listopadzie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Życzenia śmierci” w reżyserii Elego Rotha:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: film