Doczekamy się serialu na podstawie „Kociej kołyski” Vonneguta

2 maja 2015

kocia-kolyska-serial
IM Global Television ogłosiło, że przygotowuje się do realizacji serialu na podstawie „Kociej kołyski” Kurta Vonneguta. Aktualnie studio poszukuje dobrego scenarzysty lub opiekuna projektu, który wraz z producentem wykonawczym Bradem Yonoverem i współproducentką Sandi Love pracowałby nad rozwojem serialu.

Opublikowana w 1963 roku „Kocia kołyska” to czwarta powieść Vonneguta. W satyrycznej formie autor koncentruje się w niej na tematyce nauki, technologii, religii i wyścigu zbrojeń jądrowych. Narrator o imieniu Jonasz rozpoczyna zbieranie materiałów do książki zatytułowanej „Dzień, w którym nastąpił koniec świata”. W tym celu wyrusza szlakiem powojennych losów doktora Felixa Hoenikkera, zdobywcy Nagrody Nobla, jednego z „ojców” bomby atomowej, która spadła na Hiroszimę. Przy tej okazji dowiaduje się o pewnej stworzonej przez uczonego substancji, nazwanej lodem-9, która po zetknięciu z wodą zmienia ją natychmiast w ciało stałe. Tajemnicę śmiercionośnego wynalazku Hoenikker powierzył swoim dzieciom, co okaże się błędem. W ślad za Frankiem Hoenikkerem Jonasz trafia na karaibską wyspę San Lorenzo, utopię rządzoną przez dyktatora „Papę” Monzano. Tam styka się z przedziwną religią, zwaną bokononizmem, stworzoną przez samozwańczego proroka Bokonona…

„’Kocia kołyska’ to prawdziwy klasyk, nie tylko w gatunku science fiction, ale w literaturze jako takiej. Nie możemy być bardziej zaszczyceni i podekscytowani, niż mając możliwość zaadaptowania tego przełomowego dzieła dla potrzeb telewizji” ? powiedział współzałożyciel IM Global Television, Mark Stern.

Powieść Vonneguta to nie jedyne dzieło literackie, którym zainteresowane jest powołane kilka miesięcy temu studio. IM Global Television wykupiło również prawa do cyklu „Kroniki Darkoveru” autorstwa Marion Zimmer Bradley.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film