Daniel Craig zagra w serialu na podstawie „Bez skazy” Jonathana Franzena

15 lutego 2016

daniel-craig-zagra-w-bez-skazy
Brytyjski aktor Daniel Craig wyraził zgodę na zagranie jednej z głównych ról w serialu na podstawie zeszłorocznej powieści Jonathana Franzena „Bez skazy”.

Podczas gdy wielu kinomanów zastanawia się, czy zmęczony rolą Jamesa Bonda aktor ponownie wcieli się w agenta Jej Królewskiej Mości, ten po raz pierwszy od dekady zamierza pojawić się w telewizyjnej produkcji. Ekranizacja powieści Franzena ma mieć formułę 20-odcinkowego serialu.

„Bez skazy” opowiada historię młodej, zagubionej Purity „Pip”, która nigdy nie poznała swojego ojca i ma trudne relacje z matką. Aby spłacić kredyt studencki, podejmuje pracę w Boliwii u Andreasa Wolfa, właściciela portalu internetowego na wzór WikiLeaks, ujawniającego oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Na pracy się nie kończy. Dziewczyna wdaje się w romans z mężczyzną, wikłając się tym samym w sieć intryg i tajemnic.

Daniel Craig ma wcielić się w Andreasa Wolfa. Na razie nie wiadomo, kto będzie mu partnerował w roli Purity. Scenariusz adaptacji pisze Todd Fidel wspólnie z autorem książki, Jonathanem Franzenem. Ten pierwszy będzie również reżyserem serialu. Producentem jest Scott Rudin, który współpracował już z Craigiem przy „Dziewczynie z tatuażem”.

Aktualnie prowadzone są rozmowy z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi i dostarczycielami usług streamingowych. Rudin odbył już rundę spotkań z Showtime, Netflix, FX i kilkoma innymi potencjalnymi nabywcami serialu.

Powieść „Bez skazy” Jonathana Franzena ukazała się w Polsce w październiku 2015 roku nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

[am]
fot. Glyn Lowe Photoworks
źródło: Deadline, Variety

Tematy: , , ,

Kategoria: film