banner ad

Andy Serkis wyreżyseruje nową ekranizację „Folwarku zwierzęcego” dla Netfliksa

2 sierpnia 2018


Najsłynniejsza, obok „Roku 1984”, powieść George?a Orwella wreszcie doczeka się ponownej ekranizacji! Adaptacją zajmie się Andy Serkis, a projekt powstanie dla platformy Netflix.

Przeniesienie słynnego dzieła Orwella na ekran Serkis planuje już od kilku lat. Alegoryczna powieść angielskiego pisarza stanowi bardzo inspirujący i plastyczny materiał literacki. Historia opowiada o zwierzętach hodowlanych, które wygnały ludzi i same zaczęły rządzić folwarkiem. Zgodnie z intencją Orwella fabuła nawiązywała do stalinowskiej Rosji, ale była przestrogą przed widmem jakiegokolwiek totalitaryzmu.

Andy Serkis zajmie się nie tylko reżyserią ekranizacji, ale będzie również producentem filmu wspólnie z Jonathanem Cavendishem pod szyldem ich firmy Imaginarium. Koproducentami zostali Matthew Reeves, Rafi Crohn i Adam Kassan.

Zgodnie ze wstępnymi informacjami nowy „Folwark zwierzęcy” ma być zrealizowany w technologii perfomance capture, łączącej animację, efekty cyfrowe i grę aktorską, w której Andy Serkis uchodzi za prawdziwego mistrza. Cavendish zapowiedział, że film zostanie nakręcony „w całkowicie współczesny sposób, który podkreśli oszałamiającą aktualność” klasycznej powieści Orwella.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani faktem, że to na Netfliksie znaleźliśmy idealne miejsce dla tej niezwykłej, pamiętnej powieści Orwella. Poza tym, łącząc ponownie siły z moim wielkim przyjacielem Mattem Reevesem ? z jego bystrością, inteligencją do snucia opowieści, uczciwością oraz talentem do dowodzenia ? będziemy mieć możliwie najlepszy scenariusz do realizacji wieloletniej pasji, jaką jest ożywienie tej przypowieści” ? oświadczył Serkis.

Książka Orwella doczekała się już interesujących adaptacji, żeby wymienić choćby film animowany Johna Halasa i Joy Batchelor z 1954 roku, którego realizacja została sfinansowana przez CIA w ramach wojny psychologicznej prowadzonej z ZSRR.

Co ciekawe, „Folwark zwierzęcy” nie jest jedynym projektem Serkisa, którym zainteresował się Netflix. Niedawno platforma wykupiła także od Warner Bros. prawa do ostatniego filmu reżysera, nowej mrocznej adaptacji „Księgi dżungli”. Premiera tego widowiska przewidziana jest na przyszły rok.

[mw,am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film