Amazon ujawnił pełny tytuł serialu na podstawie „Władcy Pierścieni” Tolkiena. Litery zostały ręcznie wykute w kuźni

20 stycznia 2022

Wytwórnia Amazon Studios przedstawiła oficjalny tytuł długo wyczekiwanego serialu na podstawie „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Produkcja trafi na ekrany jako „The Lord of the Rings: The Rings of Power” (z ang. „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”). Informację tę ogłoszono w formie krótkiego zwiastuna, który możecie obejrzeć poniżej. Przy okazji ujawniono szczegóły dotyczące fabuły serialu.

„To tytuł, który – wyobrażamy sobie – mógłby pojawić się na grzbiecie książki obok innych klasyków J.R.R. Tolkiena. 'Pierścienie Władzy’ scalają wszystkie najważniejsze historie Drugiej Ery Śródziemia: wykuwanie pierścieni, powstanie Mrocznego Lorda Saurona, epicką opowieść o Numenorze oraz Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi” – napisali w oświadczeniu showrunnerzy serialu, JD Payne i Patrick McKay. „Do tej pory widzowie zobaczyli na ekranie wyłącznie historię Jedynego Pierścienia – ale zanim powstał jeden, było ich wiele… Cieszymy się, że możemy podzielić się epicką opowieścią o nich wszystkich” – dodali.

Amazon Studios podkreśla, że tytuł zaprezentowany w zwiastunie został wykonany ręcznie, tak jak wiele elementów samego serialu. Zdecydowano się fizycznie wykuć słowa w kuźni, wlewając ognisty, stopiony metal do odręcznie wykonanych żłobień w kształcie liter. Cały ten proces w zwolnionym tempie uchwycono na kamerze. Oglądając zwiastun, słyszymy narratorkę, która czyta fragment „Poematu Pierścienia” dobrze znanego wielbicielom Tolkiena.

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” po raz pierwszy pokaże na ekranie legendy osławionej Drugiej Ery Śródziemia. Akcja serialu rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”, w epoce, w której powstały wielkie moce, królestwa rosły w chwałę i popadały w ruinę, bohaterowie poddawani byli nieprawdopodobnym próbom, a najwięksi złoczyńcy zaczęli grozić, że okryją cały świat ciemnością. Tolkien więcej miejsca poświęcił temu okresowi w książce „Silmarillion”.

Akcja rozpocznie się w czasach względnego spokoju. Fabuła podąży za grupą postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które będą musiały skonfrontować się z budzącym od dawna lęk powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin pod Górami Mglistymi, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindon, przez zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, po najdalsze zakątki Śródziemia – te miejsca i te postacie pozostawią po sobie spuściznę, która przetrwa długo po tym, jak oni sami odejdą, i która odbije się na wydarzeniach znanych z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”.

Serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” będzie miał swoją premierę wyłącznie w usłudze Prime Video. Pojawi się w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie w wielu językach w piątek 2 września, a nowe odcinki będą udostępniane co tydzień.

Zanim obejrzymy serial, warto przypomnieć sobie dwie trylogie wyreżyserowane przez Petera Jacksona: „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. W sklepach filmy te ukazały się w zupełnie nowej odsłonie jako „Śródziemie. Kompletna kolekcja” w jakości 4K UHD i na nowo zremasterowanych dyskach Blu-ray.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film