Poznaliśmy datę premiery serialu „Władca Pierścieni”. Amazon Studios publikuje pierwsze zdjęcie z zapowiadanej produkcji

2 sierpnia 2021

Amazon Studios ogłosiło, że wyczekiwany przez wielbicieli Tolkiena serial „Władca Pierścieni” będzie miał premierę w piątek 2 września 2022 roku w Prime Video. Kolejne odcinki mają ukazywać się w tygodniowych odstępach. Przy okazji udostępniono pierwsze zdjęcie z produkcji, której filmowanie dobiegło końca 2 sierpnia w Nowej Zelandii.

„Życie i oddychanie Śródziemiem przez tak wiele miesięcy było przygodą życia. Nie możemy się doczekać, aż fani będą mieli szansę, by zrobić to samo” – powiedzieli showrunnerzy i producenci wykonawczy J.D. Payne i Patricka McKay. „Nie potrafię wyrazić, jak wszyscy jesteśmy podekscytowani, że zabierzemy widzów z całego świata w nową i epicką podróż przez Śródziemie! Nasi utalentowani producenci, obsada, zespoły kreatywne i produkcyjne niestrudzenie pracowały w Nowej Zelandii, by urzeczywistnić tę nieopowiedzianą jeszcze na ekranie i budzącą podziw wizję” – dodała Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios.

Fabuła zapowiadanego serialu nie będzie powtarzała jeszcze raz podróży Froda i Sama do Góry Przeznaczenia, której misją było zniszczenie Jedynego Pierścienia. Akcja ma się rozgrywać tysiące lat przed wydarzeniami opisanymi we „Władcy Pierścieni”. Twórcy przeniosą bowiem na ekran legendy z Drugiej Ery Śródziemia. Tolkien wzmiankuje je wprawdzie w dodatkach do swego najsłynniejszego dzieła, sfilmowanego przez Petera Jacksona, ale więcej miejsca poświęcił temu okresowi w „Silmarillionie”.

Jak zapowiadają filmowcy, serialowa historia rozpocznie się w czasach względnego spokoju, a wśród bohaterów znajdą się zarówno postacie znane fanom „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”, jak i zupełnie nowe. Ich zadaniem będzie zmierzyć się ze złem budzącym od dawna grozę, które ponownie pojawia się w Śródziemiu.

Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy w królestwie elfów w Lindonie, aż po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru i najdalsze zakamarki map – odwiedzimy królestwa i bohaterów, których spuścizna miała przetrwać w Śródziemiu przez długie lata.

W obsadzie serialowego „Władcy Pierścieni” znaleźli się: Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film