Plenerowe święto książek w Gdyni po raz czwarty

27 lipca 2015

4-nadmorski-plener-czytelniczy
W dniach od 31 lipca do 2 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni odbędzie się Nadmorski Plener Czytelniczy. Tegoroczna edycja wydarzenia to połączenie kiermaszu książek, spotkań literackich z ponad trzydziestoma autorami oraz wielu atrakcji dla dzieci i licznych akcentów artystycznych. Gośćmi imprezy będą także pisarze związani z Nagrodą Literacką Gdynia ? członek kapituły Marek Bieńczyk i Piotr Matywiecki (jeden z laureatów).

Na gdyńskim bulwarze pojawi się 55 oficyn wydawniczych z całego kraju. W namiotach oddanych do dyspozycji wydawnictw czytelnicy znajdą stoiska takich oficyn, jak: Agora, Bellona, Dom Wydawniczy Rebis, Media Rodzina, Sonia Draga, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Zakamarki, Zysk i S-ka oraz wielu innych.

Na stoiskach nabyć będzie można nowości i bestsellery w dobrych cenach, a także otrzymać autografy ulubionych autorów. W spotkaniach na scenie plenerowej udział wezmą m.in.: Katarzyna Archimowicz, Hanna Bakuła, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Maciej Brzozowski, Czesław Czapliński, Artur Cieślar, Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska, Dariusz Dziekanowski, Marta Fox, Ignacy Karpowicz, Iwona Kienzler, Jerzy Kisielewski, Barbara Kosmowska, Grzegorz Łubczyk, Wojciech Markiewicz, Piotr Matywiecki, Joanna Opiat-Bojarska, Wiktor Osiatyński, Marek Przybylik, Grzegorz Rogowski, Eustachy Rylski, Stanisław Strasburger, Dorota Suwalska, Stefan Szczepłek, Agata Tuszyńska, Małgorzata Warda i Ewa Wojdyłło. Poza sceną plenerową spotkania z autorami będą się odbywały także w muzeach Miasta Gdyni i w Muzeum Emigracji.

Na Nadmorskim Plenerze Czytelniczym nie zabraknie także Nagrody Literackiej Gdynia. W specjalnie zorganizowanej Czytelni Plenerowej goście będą mogli zapoznać się z książkami laureatów i autorów nominowanych do Nagrody, a także z szerokim i zróżnicowanym gatunkowo wyborem literatury polskiej i światowej z różnych okresów. W tej jedynej w swoim rodzaju czytelni nad morzem dostępny będzie także bogaty wybór aktualnej prasy i czasopism literackich, a także pełna oferta gdyńskiego festiwalu czytelniczego Miasto Słowa. Ponadto w Kawiarni Literackiej Nagrody Literackiej Gdynia uczestnicy pleneru skosztować będą mogli pysznej kawy, przygotowanej przez Cafe U Muzyk?uff, a także pogrążyć się w lekturze i oddać się letniemu wypoczynkowi w dizajnerskiej Strefie Relaksu.

Godziny otwarcia 4. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego (Bulwar Nadmorski Gdynia):
? 31 lipca 2015 (piątek), godz. 12.00?19.00
uroczyste otwarcie Pleneru ? scena, 31 lipca o godzinie 13.00
? 1, 2 sierpnia 2015 (sobota, niedziela), godz. 11.00?19.00

4-nadmorski-plener-czytelniczy-plakat

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia