Opowiadania Milorada Pavića w krakowskim Teatrze Barakah

14 lipca 2014

opowiadania-pavica-dramatorium
Dzisiaj miłośników literatury czeka w Krakowie kolejna odsłona „Dramatorium”. Aktorzy Teatru Barakah przeczytają wybrane opowiadania Milorada Pavića. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Booklips.pl

Milorad Pavić był serbskim poetą i prozaikiem. Jego teksty potrafią na myśl przywołać opowiadania Julia Cortázara, dziejące się gdzieś pomiędzy jawą a snem. Potrafią też oburzyć obrońców moralności, dlatego na to Dramatorium organizatorzy proponują nie przychodzić z dziećmi? Pavić pisał: „Sen to ogród diabelski i wszystkie sny dawno już prześniono na tym świecie”.

W ramach projektu „Dramatorium” w Krakowie cyklicznie odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Lektura opowiadań Milorada Pavića odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.00 w Artcafe Teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Teksty przeczytają Lidia Bogaczówna, Anna Piróg, Barbara Szałapak, Krzysztof Bochenek. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia