banner ad

Świat Książki wydaje kolekcję 20 książek na 20-lecie istnienia

26 września 2014

swiat-ksiazki-kolekcja-01
Wydawnictwo Świat Książki świętuje 20-lecie działalności i z tej okazji wydaje ekskluzywną limitowaną kolekcję 20 książek polskich autorów. Wybrali je czytelnicy w trwającym ponad 3 miesiące głosowaniu.

Plebiscyt „20 książek na 20-lecie” był połączony z konkursem na hasło promujące wydawnictwo. Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało hasło: „Świat Książki ? piąta strona świata”. Zaproszenie czytelników do współtworzenia Kolekcji 20-lecia, jest podziękowaniem za trwanie przy wydawnictwie, któremu jeszcze niespełna dwa lata temu groziła likwidacja. Wierni czytelnicy, sympatycy i współpracownicy zaangażowali się wtedy w pomoc wydawnictwu, tworząc na portalu społecznościowym profil Ratujmy Świat Książki.

swiat-ksiazki-kolekcja-02

„Dziś, kiedy możemy powiedzieć, że odbudowaliśmy stabilną pozycję w branży, w ten szczególny sposób chcieliśmy podziękować czytelnikom za zaangażowanie i lojalność. Dlatego postanowiliśmy oddać w ich ręce decyzję o doborze tytułów do kolekcji jubileuszowej. Znalazły się w niej książki polskich autorów niezwykle cenne nie tylko z powodu walorów literackich, lecz także sympatii miłośników literatury” ? powiedziała Daria Kielan, dyrektor wydawnictwa Świat Książki.

swiat-ksiazki-kolekcja-03

Kolekcja jubileuszowa jest perełką na rynku wydawniczym. Opracowaniem projektów okładek zajęli się cenieni graficy Przemek Dębowski i Wojtek Kwiecień-Janikowski. Do każdej z książek przygotowali niepowtarzalne origami, które sfotografowali i przetworzyli elektronicznie.

swiat-ksiazki-kolekcja-04

Pierwsze tytuły „Kolekcji 20-lecia” pojawiły się w księgarniach 24 września. Wszystkie 20 tytułów będzie można skompletować do końca listopada. Kolekcja może więc posłużyć za prezent świąteczny dla wielbicieli dobrej literatury. Nakład kolekcji jest limitowany; wydawca nie planuje dodruków.

swiat-ksiazki-kolekcja-05

Oto 20 książek wchodzących w skład „Kolekcji 20-lecia” Świata Książki:

? Witold Bereś, Krzysztof Burnetko „Marek Edelman: Bóg śpi”
? Marek Bieńczyk „Melancholia”
? Jacek Bocheński „Antyk po antyku”
? Olgierd Budrewicz „Kto chce, niech wierzy”
? Sylwia Chutnik „Kieszonkowy atlas kobiet”
? Artur Domosławski „Gorączka latynoamerykańska”
? Jacek Fedorowicz „Ja, jako wykopalisko”
? Janusz Głowacki „Sonia, która za dużo chciała”
? Manuela Gretkowska „Miłość po polsku”
? Mikołaj Grynberg „Ocaleni z XX wieku”
? Inga Iwasiów „Ku słońcu”
? Hanna Krall „Biała Maria”
? Mariusz Maślanka „Bidul”
? Marek Nowakowski „Nekropolis”
? Włodzimierz Odojewski „Zasypie wszystko, zawieje?”
? Zośka Papużanka „Szopka”
? Jerzy Pilch „Moje pierwsze samobójstwo”
? Katarzyna Pisarzewska „Halo, Wikta!”
? Eustachy Rylski „Na grobli”
? Janusz Leon Wiśniewski „Łóżko”

Więcej informacji o kolekcji znajdziecie na stronie wydawnictwa. Na zdjęciach załączonych do materiału możecie zobaczyć, jak przebiegały prace nad projektem okładek. Poniżej zaś zamieściliśmy okładki pierwszych dziewięciu tytułów „Kolekcji 20-lecia” Świata Książki.

swiat-ksiazki-kolekcja-06

swiat-ksiazki-kolekcja-07

swiat-ksiazki-kolekcja-08

fot. Pola Olędzka

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi