Wygraj „Rozmowy” Erica Laxa z Woody Allenem! [ZAKOŃCZONY]

26 września 2014

rozmowy-allen-konkurs
Axis Mundi wznowiło „Rozmowy”, jakie na przestrzeni 30 lat z Woodym Allenem przeprowadził Eric Lax. Z tej okazji wspólnie z wydawnictwem przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Trzy egzemplarze książki zbierającej wywiady z jednym z najwybitniejszych współczesnych reżyserów rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Woody Allen jest wielkim miłośnikiem literatury, czego dał wyraz w niejednym swoim filmie. Udało mu się również zaprosić do epizodycznego występu w „Annie Hall” pewnego słynnego amerykańskiego pisarza. Podaj imię i nazwisko tego autora.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Woody Allen”.
Zakończenie konkursu w piątek, 10 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Truman Capote”.

Egzemplarze „Rozmów” z Woody Allenem otrzymują:

Anna Barbara
Zosia Sokołowska
Cezary Nawrocki.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

rozmowy-allenEric Lax „Woody Allen. Rozmowy”

Opis: Rozmowy Erica Laxa z Woody Allenem z lat 1971 – 2007 to podstawowa lektura dla wielbicieli kina i twórczości Allena. Przez ponad trzy dekady Woody Allen regularnie odbywał z Ericem Laxem szczere rozmowy, dzieląc się z nim swoimi przemyśleniami i obserwacjami, dając mu nieograniczony dostęp do swoich planów filmowych i montażowni. W owych rozmowach, które rozpoczęły się w 1971 roku i trwały do 2007, Allen omawia każdy kolejny etap produkcji filmowej przez pryzmat własnych filmów, oraz dzieł podziwianych przez niego reżyserów. Przy okazji ujawnia kolejne etapy swej kariery od autora tekstów satyrycznych i satyryka scenicznego, do uznanego na całym świecie filmowca. Woody opowiada o źródłach swych pomysłów i powstawaniu scenariusza, o obsadzie, aktorstwie, zdjęciach, reżyserii, montażu i udźwiękowieniu. Opowiada o tym jak zmienia scenariusze, nawet podczas zdjęć. Opisuje problemy z angażowaniem amerykańskich aktorów oraz wyjaśnia dlaczego uwielbia aktorstwo (między innymi) Marlona Brando, Michaela Caine?a, Johna Cusacka, Judy Davis, Roberta De Niro, Leonardo DiCaprio, Mii Farrow, Gene Hackmana, Scarlett Johansson, Jacka Nicholsona, Charlize Theron, Tracey Ullman, Sama Watersona i Dianne Wiest. Umiejscawia Diane Keaton na drugim miejscu, zaraz po Judy Holliday w panteonie największych aktorek komediowych świata. Mówi o sobie jako o chłopaku z Brooklynu, którego urzekły tryskające humorem filmy Boba Hope’a i hollywoodzkie obrazy Manhattanu. Z pozycji reżysera opowiada o tym, co ceni u Bergmana, De Sici, Felliniego, Wellesa, Kurosawy, Johna Hustona i Jeana Renoira, omawia swoje ulubione filmy (obok „Obywatela Kane?a”, „Kaczą zupę” i „Czy leci z nami pilot?”). Z kart książki wyłania się obraz myślącego, uczciwego, skromnego, dowcipnego i często komicznego człowieka.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe