Na ratunek Światu Książki

3 stycznia 2013


Na Facebooku zawiązała się inicjatywa mająca na celu ratowanie Świata Książki. W ciągu dwóch tygodni od założenia swoje poparcie dla wydawnictwa zadeklarowało niemal 2,5 tysiąca osób.

W odróżnieniu od wielu podobnych inicjatyw profil nie służy jedynie dzieleniu się wspomnieniami związanymi ze Światem Książki, ale ma również pomóc odnaleźć potencjalnych inwestorów i pokazać im, że jest liczne grono osób, które liczy na kontynuowanie działalności wydawniczej przez istniejącą od niemal 19 lat oficynę.

Decyzja o założeniu profilu pochodzi bezpośrednio od miłośników i aktualnych pracowników Weltbild/Świata Książki. „Ponieważ nie możemy się pogodzić z faktem, że nasza największa wartość, przez niektórych tworzona latami, ma zniknąć, postanowiliśmy spróbować też takiej metody. Chcemy wiedzieć, że walczyliśmy do końca” ? tłumaczą w rozmowie z Booklipsem.

Opiekę nad akcją sprawuje Agnieszka Tatera, która w imieniu wydawnictwa prowadzi współpracę z bloggerami i szeroko pojętą komunikację społecznościową, oraz Patrycja Narożna, rzecznik prasowy i PR-owiec firmy. Z całego serca wspierają je koledzy i koleżanki z pracy. Dla niektórych przygoda z wydawnictwem stanowi całe ich zawodowe życie.

Inicjatywie kibicuje również Paweł Wojciechowski, dyrektor marketingu Weltbild Polska. „To jest dobre wydawnictwo, świetna marka” ? przekonuje. „To wydawnictwo jest sobie w stanie świetnie poradzić – trzeba mu tylko na to pozwolić.”

Przyczynić się do tego może właśnie profil „Ratujmy Świat Książki”. Jak się dowiedzieliśmy, akcja już wywołała pewne zainteresowanie, co tylko powinno utwierdzić miłośników wydawnictwa w przekonaniu, że warto przyłączyć się do inicjatywy i śledzić jej dalsze losy.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz przejść na profil akcji na Facebooku.

Świat Książki to jedno z największych polskich wydawnictw na rynku książki. Czarne chmury zawisły nad nim pod koniec grudnia, kiedy właściciel marki, niemiecka grupa Weltbild, ogłosiła decyzję o zakończeniu działalności na polskim rynku i wystawieniu wydawnictwa na sprzedaż.

fot. Rutger Blom(Flickr)/Weltbild

Tematy: , ,

Kategoria: newsy