banner ad

Świąteczny flash mob inspirowany „Fistaszkami” na ulicach Nowego Jorku

20 grudnia 2013

Gwiazdka Charliego Browna
Z okazji zbliżających się świąt ekipa redakcyjna serwisu Mashable postanowiła zorganizować flash mob. Przechodzący ośnieżonymi ulicami Nowego Jorku mogli zobaczyć postacie z klasycznego komiksu Charlesa Schulza „Fistaszki” pląsające w świątecznym tańcu.

Wprawdzie akcja zainspirowana była tańcem, jaki bohaterowie wykonują do utworu Vincego Guaraldiego w animowanej ekranizacji pasków komiksowych z 1965 roku pt. „Gwiazdka Charliego Browna”, która przy okazji świąt Bożego Narodzenia powraca na ekrany amerykańskich telewizorów z równą częstotliwością, co u nas „Kevin sam w domu”, wśród odtwarzających go redaktorów bez trudu rozpoznamy postacie dobrze nam znane z kart komiksów wydawanych u nas regularnie przez Naszą Księgarnię. Jest więc Schroeder ze swoim małym pianinkiem, jest Sally, Linus, Pig Pen i Violet. Nie mogło też oczywiście zabraknąć osoby przebranej za Snoopy?ego. Kompanią dyryguje animowany (i poczciwy) Charlie Brown z małego telewizora.

„Dla wielu z nas magia Bożego Narodzenia nadciąga wraz ze znajomymi dźwiękami specjalnych (odcinków) Fistaszków” ? napisali pomysłodawcy akcji na swojej stronie. „Vince Guaraldi stworzył podstawę, która każdego roku przenosi dorosłych z powrotem do dzieciństwa”.

Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy z flash moba i poczuć odrobinę Fistaszkowej magii, która tak silnie inspiruje Amerykanów:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy