J. K. Rowling opisze nieznaną historię Harry?ego Pottera na potrzeby sztuki teatralnej

20 grudnia 2013

Harry Potter w teatrze
J. K. Rowling startuje z nowym projektem. Tym razem będzie to sztuka teatralna oparta na serii książek o Harrym Potterze, tworzona we współpracy z dwójką wielokrotnie nagradzanych producentów teatralnych: Colinem Callenderem i Sonią Friedman.

Tematem sztuki, która zostanie wystawiona na deskach brytyjskiego teatru, ma być nieznana dotąd historia z wczesnych lat Harry?ego jako sieroty i wyrzutka. Zgodnie z zapowiedziami nowy projekt autorki da odbiorcom unikalny wgląd w serce i umysł młodego chłopca, który został czarodziejem, a także będzie sposobnością do powtórnego spotkania z niektórymi bohaterami znanymi z książek o Potterze.

Rowling nie napisze sztuki osobiście, będzie jedynie współtwórczynią scenariusza, a także współproducentem projektu. Reżyser ani główny scenarzysta nie zostali jeszcze wybrani. Autorka wyznała, że od lat podejmowano próby przełożenia Harrego Pottera na sztukę teatralną, ale dopiero wizja Soni i Colina wydała jej się na tyle sensowna, że warta była jej zaangażowania.

Na zdjęciu załączonym do newsa aktorzy występujący w teatralnej parodii przygód Harry’ego Pottera pt. „Potted Potter”.

fot. Brian Friedman

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy, teatr