PJ Harvey opublikuje tom poezji

2 grudnia 2014

pj-harvey-pisze-ksiazke
W październiku 2015 roku na rynku anglojęzycznym ukaże się książka „The Hollow of the Hand”. To pierwszy tom wierszy PJ Harvey, której w przygotowaniu oprawy graficznej wydawnictwa będzie pomagał Seamus Murphy, fotograf wojenny i autor wideoklipów do „Let England Shake”.

Na 224-stronicowy tomik brytyjskiej wokalistki złożą się jej wiersze oraz ilustracje Seamusa Murphy’ego. Książka jest kroniką z podróży pary w ciągu ostatnich trzech lat. W tym czasie odwiedzili m.in. Waszyngton, Kosowo i Afganistan.

PJ Harvey powiedziała: „Chciałam poczuć powietrze, poczuć ziemię i spotkać ludzi z krajów, którymi byłam zafascynowana. Ja i mój przyjaciel, Seamus Murphy, zgodziliśmy się robić ten projekt razem – ja chciałam zbierać słowa, on obrazy, podążając za naszym instynktem”. Murphy dodaje: „Polly jest pisarką, która kocha obrazy, ja jestem fotografem, który kocha słowa. Zapytała mnie, czy chciałbym zrobić zdjęcia i filmy do jej ostatniego albumu 'Let England Shake’. Byłem zaintrygowany i tak zaczęła się cała przygoda, teraz znajdujemy inną formę w książce. To jest nasze spojrzenie na dom rodzinny i na świat”.

[aw]
fot. Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: newsy