banner ad

Wygraj egzemplarze czarnego kryminału „Galveston” Nica Pizzolatto! [ZAKOŃCZONY]

2 grudnia 2014

galveston-konkurs
Z okazji polskiego wydania powieści „Galveston” autorstwa Nica Pizzolatto, twórcy serialu „True Detective”, wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki.

Pięć egzemplarzy mrocznej, brutalnej i smutnej opowieści o honorze, zdradzie i miłości, kwitnącej w zakazanych miejscach na Południu Stanów Zjednoczonych rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Twórczość Pizzolatto silnie związana jest z amerykańskim Południem. Jak nazywa się wybitny pisarz i noblista, który w swej twórczości również opisywał ten region, a jego słowa stanowią motto powieści „Galveston”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Galveston”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 15 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmi: William Faulkner.

Egzemplarze powieści „Galveston” otrzymują:

Monika Łanoszka,
Paulina Kleinke,
Władysław Chmura,
Łukasz Szymoniak,
Anna Jaroszewska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

galvestonNic Pizzolatto „Galveston”

Opis: Roy Cady radzi sobie jak dotąd doskonale. Uzbrojony w metalową pałkę dwumetrowy brodacz, postrach niesolidnych dłużników w Nowym Orleanie, niezbyt lubiany, skuteczny. Do czasu. Wiadomość o toczącej go śmiertelnej chorobie i zdradziecka pułapka, w jaką wpada podczas rutynowej roboty, zmuszają go do zerwania z dotychczasowym życiem i podróży, w której przyjdzie mu się zmierzyć z duchami przeszłości. Rozpoczyna się mordercza zabawa w kotka i myszkę, prowadząca przez najbardziej obskurne zakątki amerykańskiego Południa, podejrzane speluny i zapuszczone motele, w których Cady oczekuje na spotkanie z tym, co nieuniknione. Czy uda mu się ocaleć? Czy ochroni dziewczynę, której życie do czasu spotkania z nim było jednym wielkim pasmem rozczarowań? Czy znajdzie w sobie dość sił, by pomimo choroby, odkupić dawne grzechy? Wybitny czarny kryminał scenarzysty i producenta jednego z najlepszych seriali ostatnich lat ? „Detektywa” („True Detective”) ? z niezapomnianymi rolami Woody?ego Harrelsona i Matthew McConaugheya, minimalistyczna opowieść o honorze, zdradzie i miłości, kwitnącej w zakazanych miejscach.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe