Księgarnia przemieni się w sklep płytowy w celu promocji powieści Chabona

16 sierpnia 2012


To się nazywa promocja książki! Od 7 do 14 września księgarnia Diesel w Oakland (USA) przemieni się w fikcyjny sklep płytowy, który pojawia się na kartach zapowiadanej na przyszły miesiąc nowej powieści Michaela Chabona.

Akcja książki zatytułowanej ?Telegraph Avenue? rozgrywa się w 2004 roku w Oakland w stanie Kalifornia. Dwójka głównych bohaterów, Nat Jaffe i Archy Stallings, prowadzą sklep z używanymi płytami winylowymi o nazwie Brokeland Records. Kiedy Gibson Goode, jeden z najbogatszych czarnoskórych w Stanach, ogłosił plany budowy dużego megastore?u muzycznego na pobliskim odcinku Telegraph Avenue, przyjaciele zrozumieli, że przyszłość ich niewielkiego biznesu jest poważnie zagrożona.

W ramach promocji książki osoby odpowiedzialne za marketing w wydawnictwie Harper wpadły na pomysł przerobienia lokalnej księgarni w Oakland na tymczasowy sklep nazwany tak jak fikcyjny interes Nata i Archy?ego – Brokeland Records. Przygotowano zewnętrzne szyldy, a także torby, przypinki oraz pieczątki z logiem sklepu muzycznego. Od 7 do 14 września sklep będzie sprzedawał używane płyty z muzyką jazzową. Wszyscy zaś, którzy dokonają w tym czasie zakupu książki, otrzymają promocyjny gadżet w prezencie.

Jak zapowiedział starszy dyrektor ds. marketingu, Leah Wasielewski, wydawnictwo postanowiło przeznaczyć na kampanię marketingową nowej powieści Chabona budżet w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Chociaż powieść nie trafiła jeszcze na rynek, producent filmowy i telewizyjny, Scott Rudin, zakupił już opcję na ewentualną realizację adaptacji „Telegraph Avenue”. Byłaby to już kolejna ekranizacja prozy Chabona ? do tej pory na ekranach kin gościły już filmy „Cudowni chłopcy” oraz „The Mysteries of Pittsburgh”. Od jakiegoś czasu mówi się również o przymiarkach braci Coen do realizacji „Związku żydowskich policjantów”.

Premiera „Telegraph Avenue” zapowiedziana jest na 11 września. Data ukazania się polskiej wersji książki nie jest jeszcze znana.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy