Zmorojewo

Autor: Jakub Żulczyk
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2011
Tytuł oryginału: Zmorojewo
Rok wydania oryginału: 2011
Oprawa: miękka
Format: 135 x 204 mm
Liczba stron: 496
ISBN 978-83-10-11783-0

Kup książkę w księgarni Selkar
Kup książkę w księgarni Lideria

Opis:

Nieopodal Zmorojewa rozpoczęła się wojna. Nie była głośna; nie rozbrzmiewały wystrzały, krzyk żołnierzy, huk spadających bomb. Nikt nie zakłócał spokoju lasu. Zapadał zmrok. Nad lasem rozlała się krwista czerwień zachodu słońca. Purpura oblewała korony drzew, spływała po ich pniach, ściekała na krzaki, paprocie i poszycie. Wojny nie było widać, ani słychać, co nie zmieniało faktu, że zaczęła się właśnie w tym momencie.

Zmorojewo, zaginione miasto, jest w największym niebezpieczeństwie od początku swojego istnienia. Leszy wysłał dwoje agentów ? Strzępowatego i Gangrenę ? aby przygotowali złu drogę do naszego świata?

Tymczasem Tytus Grójecki, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych, wiedzie zwyczajne życie. Właśnie wyrusza na Warmię, aby odwiedzić rodzinę. Początkowo nie sądzi, by zabita dechami wieś Głuszyce oferowała jakiekolwiek atrakcje. Do czasu kiedy na forum internetowym poświęconym nadnaturalnym wydarzeniom trafia na intrygującą informację. Nieopodal Głuszyc znajduje się opuszczone miasto, a dwójka eksplorujących je „łowców tajemnic” zaginęła bez wieści?

Materiały o książce:

„Zmoro” – recenzja książki