Stephen King. Sprzedawca strachu

stephen-king-sprzedawca-strachuAutor: Robert Ziębiński
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: kwiecień 2014
Tytuł oryginału: Stephen King. Sprzedawca strachu
Rok wydania oryginału: 2014
Oprawa: miękka
Format: 130×200 mm
Liczba stron: 328
ISBN 978-83-7674-284-7

Opis:

Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy. Wydał 65 książek. Opublikował ponad 200 opowiadań. Przetłumaczono go na niemal wszystkie języki świata. Stephen King to dziś niekwestionowany król nie tylko horroru, ale literatury popularnej w ogóle. W Polsce jednak nikt nie napisał o nim książki? aż do teraz.

„Stephen King. Sprzedawca strachu” to pierwsza polska książka o królu grozy. Opowieść o Kingu i jego twórczości, ale snuta z perspektywy kina.

Robert Ziębiński omawia tu każdą ekranizację prozy Kinga. Od pierwszej adaptacji, czyli Carrie, po serial Pod kopułą. Nie jest to leksykon. Filmy i seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu ? pisarzu, który swoją karierę zawdzięcza kinu.

Przez szalone lata siedemdziesiąte, przepitą i przećpaną następną dekadę, po powolną stabilizację lat dziewięćdziesiątych, próbujemy pokazać, jak zmienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.
Dlaczego Dolores Claiborne to jeden z najważniejszych filmów w bogatej filmografii Kinga? Po co komu wybuchające puszki piwa? Dlaczego King nie może mówić źle o Stanleyu Kubricku? Na te i wiele innych pytań odpowie wam książka Stephen King. Sprzedawca strachu.

Materiały o książce:

„Stephen King ? król grozy i marketingu” – recenzja książki
Dlaczego Robert Ziębiński napisał książkę ?Stephen King. Sprzedawca strachu?