banner ad

NOS4A2

nos4a2Autor: Joe Hill
Tłumaczenie: Maria Frąc
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: czerwiec 2014
Tytuł oryginału: NOS4A2
Rok wydania oryginału: 2013
Oprawa: miękka
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 752
ISBN 978-83-7885-934-5

Opis:

Na swoje ósme urodziny Victoria McQueen dostaje od rodziców rower pozwalający jej dotrzeć w miejsca, w których znajduje zagubione przedmioty. Wystarczy, że wjedzie na zniszczony stary most, i trafia tam, gdzie pragnie się znaleźć. Jak się okazuje, nie jest jedyną osobą przemierzającą ten most. Bibliotekarka Maggie, poznana podczas jednej z takich wypraw, opowiada jej o porywającym dzieci Upiorze, który zabiera je na przejażdżkę rolls-royce?em z 1938 r., po czym wysysa z nich dusze i pozbawia ludzkich uczuć.

Po raz ostatni Victoria przemierza stary most jako siedemnastolatka. Po kłótni z matką wyrusza na poszukiwanie kłopotów. I, oczywiście, je znajduje, trafia bowiem do domu Upiora. Kiedy chce pomóc chłopcu zamkniętemu w starym rolls-roysie z rejestracją NOS4A2 ? Nosferatu ? okazuje się, że jest on wampirem. Zanim udaje jej się uciec, staje twarzą w twarz z Charliem Manxem ? Upiorem we własnej osobie.

W dorosłym życiu próbuje zatrzeć w pamięci tamte wydarzenia, ale Charlie Manx już się o to postara, żeby o nich nie zapomniała.

Materiały o książce:

Obszerny fragment „NOS4A2?, przerażającej opowieści drogi Joego Hilla
Starszy syn Stephena Kinga wydaje przerażającą powieść drogi