Wygraj egzemplarze powieści „W oddali” Hernána Díaza [ZAKOŃCZONY]

19 maja 2022

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „W oddali” autorstwa Hernána Díaza.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niezwykłej opowieści o dojrzewaniu, przetrwaniu i samotności, która została nominowana do Pulitzera oraz Pen/Falkner Award. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakieś powieści nagrodzone Pulitzerem, które ukazały się nakładem Wydawnictwa W.A.B.? Wymień przynajmniej dwie.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście takie tytuły, jak „Marny” Andrew Seana Greera, „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya” Michaela Chabona, „Majsterka” Paula Hardinga, „Wiek niewinności” Edith Wharton czy „Listowieść” Richarda Powersa.

Egzemplarze powieści „W oddali” Hernána Díaza otrzymują:

Magdalena Walo,
Kasia Czarnecka,
Karol Kućmierz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hernán Díaz – W oddali”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 29 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Książka nagrodzona Pulitzerem oraz Pen/Falkner Award. Wyjątkowo czuła, dzika i nostalgiczna opowieść o dojrzewaniu, przywiązaniu i samotności osadzona w nieokreślonej historycznej przeszłości, która wydaje się zarówno znajoma, jak i niepodobna do niczego, z czym mieliśmy do czynienia.

Młody szwedzki imigrant trafia do Kalifornii, samotnie i bez grosza. Chłopiec idzie piechotą na wschód w poszukiwaniu brata, pod prąd wielkiego strumienia emigrantów zdążających na zachód. Gdy Hakan mierzy się z pustynią, górami i bezkresną pustką, zostaje postawiony między groźbą przemocy a wyniszczającą samotnością. Przy zdrowych zmysłach trzyma go jedynie pamięć o zaginionym bracie i nadzieja na odnalezienie towarzystwa.

„W oddali” to niezwykła opowieść o przetrwaniu i ogromnej tęsknocie. Wykraczając poza ramy gatunkowe, Hernan Diaz, nazwany jednym z najbardziej olśniewających talentów współczesnej literatury amerykańskiej, proponuje wnikliwe spojrzenie na stereotypy zamieszkujące naszą przeszłość i kreśli portret radykalnej cudzoziemskości.


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe