banner ad

Wszystko zajęte

Scenariusz i rysunki: Marcin Podolec
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: październik 2012
Tytuł oryginału: Wszystko zajęte
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 × 235 mm
Liczba stron: 112
ISBN 978-83-60915-66-0

Kup komiks w księgarni Selkar

Opis:

Zazdrość, zawiść, tęsknota, pożądanie, złość, samotność, miłość, smutek, lęk… To tylko niektóre z niesłychanie silnych emocji, które pojawiają się na kartach ?Wszystko zajęte?. Doświadczają ich bohaterowie najnowszego komiksu Marcina Podolca, dwaj bracia pracujący w funeralnym biznesie, próbujący wyrwać się z impasu, który zapanował w ich życiu. Interes się nie kręci, życie osobiste jak pogoda ? ciemno od nisko wiszących, ciężkich chmur; ponuro i bez większych przejaśnień. Do momentu, gdy w miasteczku nagle zaczynają umierać ludzie…

Marcin Podolec, współautor nagradzanego i głośnego ?Czasem?, udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych twórców komiksu w Polsce. Swoboda, z jaką bawi się w nowym albumie kreską, kolorem i komiksową narracją oszałamia. A wszystko to ?For Your Pleasure?, jak głosi tytuł jednej z ulubionych płyt bohatera ?Wszystko zajęte?.

„Zależało mi na otwartych przestrzeniach. To nimi, jak opustoszałymi ulicami na planie miasta Łodzi, między budynkami, płynie historia i rozwidla się na kolejne równoległe do siebie odnogi, które nie mają szansy na spotkanie. Tylko czasem przemykają nimi bohaterowie, na co dzień wolący chować się w ciasnych mieszkaniach i zatłoczonych bramach. Scenariusz miał wiele wersji; gdybym skończył rysować komiks miesiąc wcześniej, byłaby to zupełnie inna opowieść. Byłem pewien tylko jednego: bohater na końcu będzie się uśmiechał. Teraz ja również się uśmiecham.”
Marcin Podolec

Przykładowe plansze: