Daniel H. Wilson

data urodzenia: 6 marca 1978
kraj: Stany Zjednoczone
strona internetowa: http://www.danielhwilson.com/

Biografia:

Urodził się w Tulsa, w Oklahomie jako starszy z dwójki dzieci. Ojciec Wilsona posiada warsztat samochodowy, a jego matka jest pielęgniarką.

W 2000 roku zdobył licencjat z informatyki na Uniwersytecie w Tulsie, następnie spędził jeden semestr studiując filozofię na Uniwersytecie w Melbourne (Australia). Później zdobył tytuł magistra w robotyce oraz drugi z uczenia maszynowego. W 2005 zrobił doktorat z robotyki w Instytucie Robotyki na Uniwersytecie w Pittsburgu (Pensylwania). Następnie pracował jako stażysta w Microsoft, Xerox PARC, Northrop Grumman i Intel.

Pierwszą książką była opublikowana w 2005 roku humorystyczna „How to Survive a Robot Uprising”, dająca porady na temat tego, jak można przetrwać w przypadku, gdy roboty staną się zbyt inteligentne i zbuntują się przeciwko ludzkości. Opcje na zekranizowanie książki wykupiła Paramount Pictures, jednak film ostatecznie nie powstał.

W listopadzie 2009 roku Wilson sprzedał swoją powieść „Robokalipsa” wydawnictwu Doubleday. Jeden dzień wcześniej autor sprzedał prawa filmowe do ekranizacji wytwórni DreamWorks, a Steven Spielberg zdecydował się wyreżyserować obraz. Książka ukazała się 7 czerwca 2011 roku.

Książki:

2012 – AMPED
2011 – Robokalipsa
2011 – A Boy and His Bot
2010 – Bro-Jitsu: The Martial Art of Sibling Smackdown
2008 – The Mad Scientist Hall of Fame: Muwahahaha!
2008 – How To Build a Robot Army: Tips on Defending Planet Earth Against Aliens, Ninjas, and Zombies
2007 – Where’s My Jetpack?: A Guide to the Amazing Science Fiction Future That Never Arrived
2005 – How To Survive a Robot Uprising: Tips on Defending Yourself Against the Coming Rebellion