Czytanie „Hollywood” Bukowskiego w krakowskim Teatrze Barakah

8 października 2013

Bukowski - Dramatorium
W piątek 11 października o godzinie 19.00 w krakowskim Teatrze Barakah, w ramach cyklu „Dramatorium”, odbędzie się pierwsza sesja czytania powieści „Hollywood” Charlesa Bukowskiego.

Ponoć Teatr Barakah jest jedynym teatrem w Polsce, w którym odbywają się czytania powieści w odcinkach. Bohaterem kolejnego z nich będzie Charles Bukowski. Widzom Teatru Barakah pisarza przedstawiać nie trzeba, tak jak nie trzeba przedstawiać go polskim czytelnikom. Do popularności kalifornijskiego „kronikarza wódy”, jak sam o sobie pisał, w dużej mierze przysłużył się film Barbeta Schroedera „Ćma barowa” na podstawie scenariusza Bukowskiego. O tym jak ten scenariusz i film powstawały, jacy szaleni ludzie mieli w tym udział, jak Bukowski z żoną Sarą wychylali kolejne drinki na planie i jak reżyser odpalając piłę łańcuchową szantażował producentów Bukowski napisał powieść „Hollywood”, a aktorzy Teatru Barakah tę książkę przeczytają.

W ramach projektu „Dramatorium” odbywają się w Teatrze Barakah reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… W jakiej konwencji aktorzy przeczytają „Hollywood”? Przekonacie się już 11 października o godzinie 19.00.

Pierwszy odcinek powieści przeczytają: Lidia Bogaczówna, Anna Piróg-Karaszkiewicz, Jan Mancewicz, Franciszek Muła i Kajetan Wolniewicz. Kolejne odcinki zaplanowano na 21 i 30 października oraz 4 i 12 listopada. Wstęp na każdy z odczytów kosztuje 5 zł. Organizatorzy proszą o rezerwację miejsc pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia