Turniej Domów Hogwartu w poniedziałek w HBO GO z okazji 20-lecia premiery filmu o Harrym Potterze. Gospodynią programu będzie Helen Mirren

26 listopada 2021

HBO świętuje 20-lecie premiery pierwszego filmu o Harrym Potterze. W związku z tym wielbicieli sagi czekają przynajmniej dwa specjalne programy. Pierwszy z nich to czteroczęściowy turniej prezentujący zmagania największych miłośników Harry’ego Pottera. Emisja pierwszej części już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, w HBO GO.

„Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” to program, w którym najwięksi fani sagi o młodym czarodzieju stają do walki, by sprawdzić swoją wiedzę o świecie czarodziejów. Uczestnicy odpowiadać będą na setki pytań i zadań, będą zaskakiwani przez wizyty gości specjalnych, a wszystko po to, aby udowodnić, że znają rozległe uniwersum jak własną kieszeń. Na najlepszego zawodnika czeka zwycięski tytuł, puchar oraz liczne nagrody.

Rywalizacja przybierze formę drabinki turniejowej. Trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne domy z Hogwartu będą się mierzyć ze sobą, a zwycięska drużyna awansuje do wielkiego finału.

Gospodynią programu będzie wyróżniona Oscarem aktorka Helen Mirren. „Wiedziałam, że pewnego dnia dostanę rolę w 'Harrym Potterze'” – żartuje Mirren. „Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w obchodach 20-lecia filmu. Te filmy w tak wielu z nas wywołały zachwyt i zdumienie. To bardzo wielka przyjemność móc ponownie napełnić magią niezliczonych fanów, którzy nadal upajają się tym urzekającym światem” – dodała.

Wśród gości specjalnych będą członkowie obsady „Harry’ego Pottera”: Tom Felton, Simon Fisher-Becker, Shirley Henderson, Luke Youngblood, a także znani miłośnicy serii: Pete Davidson i Jay Leno.

„Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” składa się z czterech części. Pierwsza część pojawi się w HBO GO w poniedziałek, 29 listopada. Premiery kolejnych odcinków będą odbywać się co tydzień w poniedziałki.

Turniej powstał z okazji 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Na tym jednak nie skończy się świętowanie jubileuszu.

1 stycznia 2022 roku na HBO Max odbędzie się premiera programu „20-lecie Harry’ego Pottera: Powrót do Hogwartu”, który ma być zrealizowany na podobnej zasadzie jak niedawne spotkanie po latach bohaterów serialu „Przyjaciele”. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, a także Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, reżyser Chris Columbus i inne gwiazdy filmów na podstawie sagi J.K. Rowling zbiorą się w studiu, by opowiedzieć o swoich przeżyciach z planu.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun programu „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu”:

[am]
fot. HBO

Tematy: , , , ,

Kategoria: film, telewizja