banner ad

„Co czytać?” – startuje nowy program telewizyjny o książkach

3 marca 2014

Co czytać - TVP 1
Już jutro (4 marca) na antenie telewizyjnej Jedynki zagości nowy program o książkach pt. „Co czytać?”. Przez najbliższych 13 tygodni dr Bogusław Bednarek w oryginalny sposób przybliżony nam nowe pozycje, jakie ukazują się na rynku literackim.

Program „Co czytać?” został pomyślany jako rodzaj przewodnika po najciekawszych nowościach wydawniczych. „Przyświeca nam założenie, że nie należy dzielić literatury na 'wysoką’ i 'niską’, a jedynie na dobrą lub złą, bez względu na gatunek” ? mówi reżyser, Mustafa Snarski. „Będziemy omawiać książki dla tzw. zwykłych ludzi, książki czytane dla przyjemności, a nie snobizmu, książki, po które sięgnie szersze grono czytelników”.

Formuła programu „Co czytać?” przewiduje prezentację minimum 3 nowości wydawniczych w każdym odcinku. Z założenia każdy odcinek będzie inny, w zależności od tytułów, które w danym odcinku się pojawią. Prowadzący ? charakterystyczny i słynący z ciętego języka dr Bogusław Bednarek ? opowie o książce, spotka się z autorem, zajrzy do lokalnej księgarni, a nawet wystąpi w roli bohatera książki.

W pilotażowym odcinku programu znajdą się omówienia dwóch propozycji z wydawnictwa Prószyński i S-ka. „Nie odchodź” autorstwa Lisy Scottoline to historia Mike?a, lekarza i weterana wojennego, który musi stawić czoła największemu jak dotychczas wyzwaniu: samotnemu rodzicielstwu. „Masa o kobietach polskiej mafii” to wywiad-rzeka Artura Górskiego z najsłynniejszym polskim świadkiem koronnym, Jarosławem „Masą” Sokołowskim. Z kolei wydana przez Media Rodzina książka „Czerwony Kapturek w wielkim mieście” Aarona Frischa to przeniesiona we współczesne realia i bogato ilustrowana przez Roberto Innocentiego baśń o Czerwonym Kapturku, wciąż bardzo aktualna i wywołująca dreszcz grozy u dzieci i dorosłych.

Program „Co czytać?” będzie gościł na antenie TVP 1 przez najbliższych 13 tygodni, w każdy wtorek o godz. 9:05.

fot. GW Hatchet

Tematy: , , , ,

Kategoria: telewizja