banner ad

Bogusław Linda czyta w Trójce „Wschód” Andrzeja Stasiuka

29 września 2014

linda-czyta-stasiuka
W poniedziałek 29 września w Programie Trzecim Polskiego Radia o godz. 20.50 można było usłyszeć pierwszy fragment „Wschodu” Andrzeja Stasiuka. Najnowszą książkę laureata nagrody literackiej Nike czyta Bogusław Linda.

W studiu nagraniowym Trójki Bogusław Linda przeczytał 30 odcinków osobistego dziennika Stasiuka z podróży na tytułowy wschód. Autorką adaptacji i reżyserką całości jest Baszka Marcinik z Programu 3.

„’Wschód’ to podróż do źródeł systemu komunistycznego, opowieść o Azji w Europie, o krajobrazie, który kształtował wyobraźnię Stasiuka na południowym wschodzie Polski, nad Bugiem, na przedmieściach wschodniej Warszawy” ? opowiada dziennikarka Trójki. „Jak wszystkie książki autora, tak i ta jest nasycona jego biografią. To prawdziwie męska historia. Trudno byłoby powierzyć tę lekturę komukolwiek innemu ? to musiał być Bogusław Linda, który przyjął nasze zaproszenie” ? dodaje Baszka Marcinik.

W radiowej adaptacji obok Bogusława Lindy usłyszymy także samego Andrzeja Stasiuka. Co wyniknie z tego spotkania dwóch głosów? Będziemy mogli przekonać się w najbliższych tygodniach. Kolejne części „Wschodu” mają być emitowane do połowy listopada, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50.

Nagranie zostało zrealizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. „Wschód” Andrzeja Stasiuka ukazał się 24 września nakładem wydawnictwa Czarne.

Na zdjęciu załączonym do newsa Bogusław Linda w studiu „Trójki”.

fot. Katarzyna Goleniewska/Trójka

Tematy: , , ,

Kategoria: radio