Niepublikowane wersje opowiadań oraz konspekty nienapisanych powieści Janusza Zajdla w nowym pakiecie BookRage

28 sierpnia 2014

bookrage-12-zajdel
Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej za „co łaska”, wystartował z kolejną akcją, w ramach której tym razem dostępny jest drugi pakiet książek polskiej legendy literatury fantastyczno-naukowej ? Janusza A. Zajdla. W ofercie znalazły się m.in. niepublikowane dotąd wersje opowiadań pisarza oraz konspekty nienapisanych nigdy powieści.

Polski fizyk, specjalista w zakresie fizyki jądrowej, i pisarz – autor fantastyki naukowej, prekursor nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce, w swoich utworach często przedstawiał i badał społeczeństwa totalitarne, ograniczone, kontrolowane, inspirowane PRL. Jego imieniem nazwano nagrodę literacką dla polskich utworów fantastycznych.

Pakiet, który tym razem jest oferowany w BookRage, to kolekcja wszystkich książek tego autora. Wraz z niepublikowanymi wcześniej w ramach akcji pozycjami, do nabycia jako bonus dla tych, którzy zapłacą podwójną, aktualną średnią cenę pakietu, czeka poprzedni pakiet książek mistrza, który był dostępny w BookRage w zeszłym roku.

Dostępny jak zwykle już od złotówki pakiet zawiera cztery książki:

„Dziwny nieznany świat” to pierwszy z trzech tomów opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 60. XX wieku i wcześniej. Drugi tom, „Ten piękny dzień”, zawiera utwory napisane przez autora w latach 1970-1975.

„Lalande 21185” ? Pierwsza powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1966. Lalande 21185 ? czyli wyprawa do nieznanego układu w celach badawczych. Wyprawa na krążące wokół czerwonego karła planety znajduje ślady życia, ale jedynie dawne ślady zaawansowanej cywilizacji. Czy jednak na pewno budowle obcych są niezamieszkane?

„Prawo do powrotu” ? Druga powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1975. W czasie dalekosiężnej podróży kosmicznej załogę kosmolotu spotyka seria dziwnych wypadków. Czy rzeczywiście są jedynie dziełem przypadku?

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe pozycje. A są to:

„Felicitas” ? Trzeci i ostatni tom opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera ostatnie krótkie teksty Zajdla, napisane przez autora w latach 1976-1984.

„Residuum” ? Zbiór ten to uzupełnienie antologii opowiadań zebranych Zajdla wydanych w tomach „Dziwny, nieznany świat”, „Ten piękny dzień” i „Felicitas”. Zawiera on m.in. pierwsze wersje opowiadań, które ukazały się w więcej niż jednym wariancie, opowiadania włączone potem w mniej lub bardziej zmienionej formie do powieści, konspekty napisanych i nienapisanych powieści, a także fragmenty nieukończonej powieści „Drugie spojrzenie na planetę Ksi” i wiersze autora, w tym opublikowaną pierwotnie pod pseudonimem „Modlitwę 1981” napisaną z okazji stanu wojennego.

Wyjątkowo, w związku z zapytaniami osób, które przegapiły zeszłoroczną promocję, do nabycia będzie także poprzedni pakiet BookRage zawierający twórczość pisarza: „Światy Zajdla”. Otrzymają go wszyscy ci, którzy zdecydują się zapłacić więcej niż dwukrotność aktualnej średniej ceny pakietu. Przypomnijmy, że w ramach tego pakietu, dostępne książki to pięć powieści Zajdla – „Cylinder van Troffa”, „Limes Inferior”, „Wyjście z cienia”, „Paradyzja”, „Cała prawda o planecie Ksi” oraz zbiór opowiadań „Relacja z pierwszej ręki” wyselekcjonowanych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel.

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? wyjaśnia Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Więcej informacji o pakiecie e-booków Janusza A. Zajdla (wraz z możliwością zakupu) znajdziecie na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi