Cztery nowe książki osadzone w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” jeszcze w tym roku w polskich księgarniach

12 października 2015

ksiazki-star-wars-1
Z okazji zbliżającej się filmowej premiery siódmej części kultowej sagi „Gwiezdne Wojny”, do księgarń trafią nowe książki rozszerzające uniwersum George’a Lucasa. Jeszcze w tym roku nakładem należącego do Grupy Wydawniczej Foksal wydawnictwa Uroboros ukażą się w Polsce cztery tytuły: „Tarkin”, „Lordowie Sithów”, „Aftermath” i „Battlefront”.

Książki z serii Star Wars opowiadają historię bohaterów znanych z kultowej sagi filmowej Lucasa, takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale również tych mniej znanych postaci. Czytelnik ma okazję poznać jeszcze więcej fascynujących szczegółów dotyczących galaktyki, w której rozgrywa się akcja filmów i książek Star Wars. Autorzy książek zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz o Mocy, która drzemie w każdym z nas?

W 2015 roku nakładem należącego do Grupy Wydawniczej Foksal wydawnictwa Uroboros ukażą się:

James Luceno „Star Wars. Tarkin” (premiera: 21 października 2015)

Bohaterem powieści jest prawa ręka imperatora i żelazna pięść imperium, Wilhuff Tarkin, którego w filmowej sadze zagrał Peter Cushing. Tarkin Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

„Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” – radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.

Autorem książki jest James Luceno, który ma już na koncie bestsellerowe powieści osadzone w świecie „Gwiezdnych Wojen”, które trafiły na listy „New York Timesa”: „Sokół Milenium”, „Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera”, „Maska kłamstw” czy „Labirynt zła”, a także książek opowiadających o Nowej Erze Jedi: „Agenci Chaosu I: Próba bohatera” oraz „Agenci Chaosu II: Zmierzch Jedi”. Mieszka w Annapolis w stanie Maryland z żoną i najmłodszym dzieckiem.

ksiazki-star-wars-2

Paul S. Kemp „Stars wars. Lordowie Sithów” (premiera: 4 listopada 2015)

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy. Jednak historia porządku Sithów to historia fałszu, zdrad i akolitów, którzy przemocą obalają swoich mistrzów ? i Vader dopiero teraz będzie musiał udowodnić, że naprawdę jest posłuszny swemu Imperatorowi.

Na planecie Ryloth, która ma dla rozrastającego się Imperium istotne znaczenie jako źródło niewolniczej pracy oraz narkotyku znanego pod nazwą przyprawy, powstał silny ruch oporu. Kierują nim Cham Syndulla, idealistyczny bojownik o wolność, i Isval, żądna zemsty była niewolnica. Jednak Imperator Palpatine chce zachować kontrolę nad tą nękaną zamieszkami planetą i jej cennymi zasobami ? za pomocą środków politycznych bądź militarnych ? i nie zamierza ulec presji buntowników. W towarzystwie swojego bezlitosnego ucznia Dartha Vadera wyrusza w jedną z rzadkich osobistych podróży, by się upewnić, że jego wola zostanie spełniona.

Dla Syndulli i Isval ta wizyta stanowi okazję do uderzenia w samo serce bezwzględnej dyktatury zagarniającej całą galaktykę. Zaś dla Imperatora i Vadera staje się ona czymś więcej niż tylko kwestią stłumienia powstania. Kiedy w wyniku zasadzki statek rozbija się na niegościnnej powierzchni planety, gdzie czeka na nich armia bojowników ruchu oporu, zdają sobie sprawę, że ich relacja zostanie poddana najcięższej próbie. Ci dwaj Sithowie, mogąc polegać tylko na swoich świetlnych mieczach, ciemnej stronie Mocy i na sobie nawzajem, muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź uczyni z nich zwycięskich sprzymierzeńców, czy śmiertelnych wrogów.

Autorem książki jest Paul S. Kemp, który fanom „Gwiezdnych Wojen” dał się już poznać z okupujących listy bestsellerów „New York Timesa” powieści „Star Wars: Crosscurrent”, „Star Wars: The Old Republic. Deceived” i „Star Wars: Riptide”, a także licznych nowel i opowiadań fantasy. Mieszka w Grosse Pointe w stanie Michigan z żoną, dziećmi i dwoma kotami.

Chuck Wendig „Star Wars. Aftermath” (premiera 2 grudnia 2015)

Fabuła książki rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z „Powrotu Jedi”. Druga Gwiazda Śmierci została zniszczona, cesarz zabity, a Darth Vader razem z nim. Imperium zadano niszczący cios. Sojusz Rebeliantów cieszy się z odniesionego zwycięstwa. Ale walka o wolność jest daleka od zakończenia. Książka skupia się na przygodach Norry Wexley, byłej wojowniczki sił Rebeliantów, której zadaniem jest uratować Wedge’a Antillesa, koreliańskiego pilota, oficera wywiadu i generała, który walczył dla Sojuszu Rebeliantów. Wśród głównych bohaterów znalazł się także Sinjir Rath Telus ? pierwsza otwarcie gejowska postać w nowym uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, której pojawienie się wywołało wśród fanów niemałe kontrowersje.

Alexander Freed „Star Wars. Battlefront. Twilight Company” (premiera 16 grudnia 2015)

Powieść inspirowana grą „Star Wars. Battlefront”. To pełna akcji historia oddziału odważnych żołnierzy znajdujących się w okopach podczas ostatecznej wojny galaktycznej pomiędzy dobrem a złem.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi