Tak wyglądałaby ekranizacja „Lśnienia”, gdyby wyreżyserował ją Wes Anderson

2 czerwca 2015

lsnienie-wes-anderson-1

Londyński filmowiec Steve Ramsden przyłączył się do popularnej na Youtube zabawy i postanowił pokazać, jak wyglądałaby ekranizacja klasycznego horroru Stephena Kinga ?Lśnienie?, gdyby na stołku reżyserskim zamiast Stanleya Kubricka zasiadł Wes Anderson.

Do stworzenia zwiastuna nieistniejącego filmu, który nosiłby tytuł ?Grand Overlock Hotel?, Ramsden wykorzystał fragmenty ?Grand Budapest Hotel? Andersona oraz ujęcia z oryginalnej adaptacji Kubricka przepuszczone przez filtry, które upodobniły materiał do filmów szwedzkiego reżysera. Jak się okazało, takie połączenie wypadło nad wyraz dobrze dzięki zamiłowaniu do symetrii i statycznych obrazków, jakie da się zauważyć w produkcjach obu reżyserów.

lsnienie-wes-anderson-2

Ekranizacja powieści w wydaniu Stanleya Kubricka, mówiąc delikatnie, nie przypadła Stephenowi Kingowi do gustu, czemu niejednokrotnie dawał wyraz w wywiadach. Pisarz przestał wypowiadać się na ten temat dopiero pod koniec lat 90. za sprawą trójstronnego porozumienia, jakie zawarł z reżyserem i producentami filmu, wytwórnią Warner Bros, co pozwoliło mu na uzyskanie zgody na realizację serialu telewizyjnego na podstawie ?Lśnienia?.

Ciekawe, co King powiedziałby na takie potraktowanie swej książki, jakie możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie?

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film, newsy