Tak przez ostatnie lata mieszkali Jonathan Safran Foer i Nicole Krauss

25 listopada 2015

mieszkanie-feora-krauss-01
Po dwóch latach starań Jonathan Safran Foer przestał być współwłaścicielem luksusowej rezydencji w nowojorskim Brooklynie. Opublikowane przez agencję nieruchomości zdjęcia dają możliwość zobaczyć, jak przez blisko dekadę mieszkał autor powieści „Wszystko jest iluminacją” i „Strasznie głośno, niesamowicie blisko” wraz ze swoją żoną, pisarką Nicole Krauss.

Foer i Krauss kupili dom w 2005 roku za kwotę 5,75 miliona dolarów. Po rozstaniu w 2013 roku wystawili go na sprzedaż za niebagatelną sumę 14,5 milionów dolarów, ale nie mogli znaleźć nabywcy i nawet obniżenie ceny o 1,5 miliona nie pomogło. Ostatecznie rezydencja o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych przeszła w ręce byłej już żony pisarza. Krauss wykupiła od Foera jego połowę za nieco ponad 3 miliony dolarów.

mieszkanie-feora-krauss-02

Dzięki zdjęciom umieszczonym w sieci przez Agencję Nieruchomości Douglasa Ellimana mamy okazję obejrzeć wnętrze domu Foera i Krauss. Wzniesiony w 1901 roku budynek posiada liczne pokoje gościnne, siedem sypialni, cztery i pół łazienki, taras na dachu, prywatne miejsce parkingowe i duży ogród. Na fotografiach znalazła się również biblioteczka należąca niegdyś do byłego małżeństwa pisarzy.

mieszkanie-feora-krauss-03

Foer i Krauss nadal będą mieszkać po sąsiedzku. Niedawno pisarz nabył dom na Pacific Street w Brooklynie, zaledwie pięć kilometrów od swojego poprzedniego adresu, gdzie zamieszkał ze swoją obecną partnerką, aktorką Michelle Williams.

mieszkanie-feora-krauss-04

mieszkanie-feora-krauss-05

mieszkanie-feora-krauss-06

mieszkanie-feora-krauss-07

mieszkanie-feora-krauss-08

mieszkanie-feora-krauss-09

mieszkanie-feora-krauss-10

mieszkanie-feora-krauss-11

mieszkanie-feora-krauss-12

mieszkanie-feora-krauss-13

mieszkanie-feora-krauss-14

mieszkanie-feora-krauss-15

[ks,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy