banner ad

Przystanek Woodstock zbiera książki dla bibliotek

23 lipca 2014

przystanek-woodstock-ksiazki
Organizatorzy Przystanku Woodstock namawiają osoby, które zamierzają przyjechać na tegoroczny festiwal do Kostrzyna nad Odrą, aby zabrały ze sobą książki, które mogłyby wzbogacić gminne i miejskie biblioteki. Jest to pierwsza tego typu akcja zainicjowana przez ekipę Jurka Owsiaka.

Książki będzie można oddać w dobre ręce wolontariuszy pracujących na wzgórzu ASP na stoisku księgarni Matras, która jest partnerem akcji. Organizatorzy zachęcają festiwalowiczów do dzielenia się takimi pozycjami, po które darczyńcy sami ustawiliby się w kolejce do czytania, gdyż akcja ma na celu skłonienie ludzi do częstszego odwiedzania bibliotek posiadających ciekawe księgozbiory, a nie zapchanie regałów nikomu niepotrzebnymi tytułami.

Biblioteki zainteresowane przyjęciem Woodstokowych prezentów mogą zgłaszać się pod następującym adresem mailowym: biblioteka@duzeka.pl.

Przystanek Woodstock to największy festiwal muzyczny w Europie organizowany pod gołym niebem. Każdego roku na czterech scenach występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i zagranicy. Impreza jest formą podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy brali udział w styczniowej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy