Poznaliśmy nominowanych do nagrody w konkursie na najlepsze opowiadanie 16. MFO

10 września 2020

Ogłoszono nazwiska dziesięciu nominowanych do nagrody w konkursie na najlepsze opowiadanie pod hasłem „Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce”, organizowanym w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który co roku odbywa się we Wrocławiu.

Na e-mailowy adres konkursu spłynęły 424 prace, głównie z Polski (najwięcej z Warszawy i Krakowa), ale też z Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowacji, Włoch i Norwegii. Kuratorka konkursu Anna Marchewka zapoznała się z tekstami i wybrała z nich dziesiątkę nominowanych do nagrody głównej wynoszącej trzy tysiące złotych.

W gronie nominowanych znaleźli się:

1. Magdalena Bazylewicz „Jaś”, Warszawa,
2. Aleksandra Czaplińska „Cienie”, Gdynia,
3. Maciej Dobosiewicz „Rakietą do nieba”, Poznań,
4. Olga Górska „Cat people”, Katowice,
5. Olga Karolewicz „Majaki senne”, Wrocław,
6. Anna Łuczyńska „Punkt wymiany i zwrotów”, Warszawa,
7. Magdalena Siemieńska-Bałuk „1997”, Warszawa,
8. Paweł Szafarczyk „Olej słonecznikowy”, Kielce,
9. Malina Szczepańska „Wiśnie”, Kraków,
10. Szymon Wegner „Łazarz”, Poznań.

Zwyciężczynię lub zwycięzcę poznamy podczas finału 16. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się we Wrocławiu 10 października, tuż po prezentacji wybranych tekstów przygotowanej wspólnie z Teatrem Polskim w Podziemiu w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia.

Organizator przewiduje przyznanie jednej, dwóch lub trzech nagród finansowych, na wszystkie nagrody przeznaczono ogółem trzy tysiące złotych. Nominowani zostaną zaproszeni do udziału w bezpłatnych w warsztatach pisania prowadzonych przez kuratorkę konkursu. Dodatkowo zostaną przyznane wyróżnienia książkowe.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy