Powstał tematyczny bar poświęcony Charlesowi Bukowskiemu

12 grudnia 2013

bar Buk - 1
W najbliższy piątek w Santa Monica (USA) nastąpi uroczyste otwarcie tematycznego baru poświęconego najsłynniejszemu opojowi XX-wiecznej literatury, Charlesowi Bukowskiemu.

Barkowski, bo tak nazywa się knajpa, jest własnością Richarda Millera i Johna Moritza, którzy przejęli lokal po poprzednim właścicielu i postanowili przemianować go w hołdzie swemu ulubionemu pisarzowi. Ściany przyozdobiono portretami Bukowskiego i cytatami z jego twórczości.

Lokal ma przypominać klasyczne „dive bary” w stylu lat 60., czyli tanie speluny, w których można było za niewielkie pieniądze napić się piwa i zjeść cheeseburgera. Właściciele chcą jednak, aby Barkowski miał odrobinę więcej klasy i był pozbawiony brudu, jaki zwykle towarzyszył tego typu przybytkom.

Dive bar bez brudu, gryzącego dymu i obskurnej atmosfery? To brzmi niemalże jak oksymoron. Szczególnie, jeśli ma się w pamięci opis jednej z knajp, jaką Bukowski odwiedzał z lubością w latach 40. ubiegłego wieku, mieszkając w Filadelfii. „Na sali czuło się sączący spod podłogi półwieczny smród uryny, gówien i rzygowin, którym przesiąkły położone poniżej toalety” ? pisał w „Faktotum”. Ciekawe zatem, jak spodobałoby mu się w Barkowskim?

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć wnętrze knajpy tuż przed otwarciem.

bar Buk - 2

bar Buk - 3

bar Buk - 4

bar Buk - 5

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy