banner ad

Lego wprowadza do sprzedaży składający się z ponad 6000 elementów zestaw klocków do budowy Hogwartu z „Harry’ego Pottera”

28 lipca 2018


Wielbiciele Harry’ego Pottera, szykujcie się na spory wydatek. Firma Lego zapowiedziała na 1 września wprowadzenie do sprzedaży imponującego zestawu klocków, dzięki któremu będzie można zbudować replikę zamku Hogwart, w którym mieściła się Szkoła Magii i Czarodziejstwa opisana na kartach książek J.K. Rowling.

Wprawdzie Lego już niegdyś oferowało miłośnikom sagi o młodym czarodzieju z blizną na czole zestaw do budowy Wielkiej Sali w Hogwarcie, a także kilka innych elementów otoczenia, jak stadion do quidditcha czy szkolny pociąg ruszający ze stacji King’s Cross, dopiero jednak teraz zdecydowano się na kompletny projekt.

W zestawie składającym się 6020 elementów znajdziemy nie tylko Wielką Salę z witrażami, sztandarami domów, ławami, stołami i płonącymi pochodniami, ale też wieże, wieżyczki, komnaty i sale lekcyjne. W klasie eliksirów są półki pełne słoików, a w klasie obrony przed czarną magią ? gramofon oraz szafa, w której ukrył się bogin. Komnata szachów zawiera oczywiście duże figury szachowe, w Pokoju Życzeń ukryto Czarę Ognia i Szafkę Zniknięć, natomiast w Komnacie Tajemnic możemy stanąć oko w oko z bazyliszkiem i odnaleźć dziennik Toma Riddle’a. W pokoju wspólnym Gryffindoru „pali się” ogień w kominku, gabinet profesor Dolores Umbridge bije po oczach różem, a u Dumbledore’a natrafimy na gablotę wypełnioną wspomnieniami i posąg gryfa pilnujący wejścia. W skład zestawu wchodzi również chata Hagrida wraz z pająkiem Aragorą, komplet pięciu łodzi, które dowoziły uczniów do szkoły, oraz wierzba bijąca z zaplątanym w konarach latającym samochodem Weasleyów.

Cały Hogwart po złożeniu ma stosunkowo niewielkie wymiary ? w przybliżeniu: 58 cm wysokości, 69 cm szerokości i 43 cm głębokości, dlatego niemożliwe byłoby użytkowanie tradycyjnych figurek Lego. W komplecie znalazło się więc 27 mikrofigurek przedstawiających uczniów i nauczycieli, a do tego 4 minifigurki założycieli szkoły i pięciu dementorów.

Cena zestawu w oficjalnym sklepie Lego wynosi 1850 złotych. Zamek Hogwartu będzie dostępny w sprzedaży od 1 września.

[am]
fot. Lego

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy