Juliette Binoche zagra Pearl S. Buck w filmie biograficznym o życiu noblistki

8 czerwca 2015

Juliette-zagra-Pearl-Buck
Juliette Binoche wcieli się w rolę pisarki i noblistki Pearl S. Buck w filmie biograficznym zatytułowanym „Pearl”, którego produkcja ruszy w 2016 roku.

Obraz wyreżyseruje Roxanne Messina Captor, która pracuje nad projektem już od 2012 roku. Zdjęcia powstaną w chińskim Zhenjiang, Szanghaju i Pradze. Ich autorem będzie Vilmos Zsigmond. Produkcję sfinansuje China Film Group. Oprócz Juliette Binoche w „Pearl” wystąpią Leehom Wang i Jing Tian.

Film opowie o losach Pearl S. Buck, która dużą część swojego życia spędziła w Chinach, najpierw jako misjonarka, a później powieściopisarka. Historia rozgrywać się będzie po incydencie nankińskim w 1927 roku, od którego rozpoczęła się trwająca 10 lat wojna domowa między chińskimi komunistami i nacjonalistami. Buck opuściła niebezpieczny rejon i wyjechała z Chin w 1934, żeby już nigdy tam nie powrócić.

Życie w Chinach pisarka przedstawiła na kartach trylogii „Ziemski Dom”, w skład której wchodziły powieści „Łaskawa ziemia”, „Synowie” i „Dom w ruinie”. To m.in. dzięki tym książkom autorka otrzymała w 1938 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

[am]
fot. Library of Congress, GabboT/Flickr

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy