Harper Lee włączyła się w promocję „Idź, postaw wartownika”. Ukazała się limitowana edycja powieści z autografem autorki

26 listopada 2015

harper-lee-podpisuje-idz-postaw-wartownika
Marketingowa ofensywa amerykańskiego wydawcy „Idź, postaw wartownika” trwa. Tym razem w promocję książki włączyła się sama Harper Lee. Do sprzedaży w Stanach trafiła limitowana edycja powieści z autografem autorki.

Nie bez powodu ekskluzywne wydanie książki trafiło do wybranych księgarń w USA w okresie przedświątecznym. Edycja powieści oprawiona w skórę, ze złoconymi brzegami i umieszczona w aksamitnym pudełku będzie z pewnością idealnym prezentem dla niejednego kolekcjonera. Zwłaszcza, że w każdym egzemplarzu znajduje się podpis sędziwej pisarki, która od lat unika kontaktu z mediami i nie bierze udziału w spotkaniach z czytelnikami. Przed udaniem się po zakup książki warto jednak sprawdzić stan gotówki na koncie. Nakład tego ekskluzywnego wydania ograniczony został do 500 sztuk, a cena jednej kopii wynosi 1500 dolarów.

Fakt, że 89-letnia Harper Lee w tak aktywny sposób włączyła się w promocję książki, może zaskakiwać. Od czasu udaru, jaki przeszła w 2007 roku, pisarka mieszka w domu opieki, ledwo widzi i ma problemy ze słuchem. Złożenie pół tysiąca podpisów podzielono w partiach na kilka miesięcy. Aby ułatwić cały proces, autografy składane były nie na gotowych książkach, lecz na arkuszach papieru, które następnie dołączano do poszczególnych tomów na etapie oprawiania.

Choć cena za możliwość nabycia takiego unikatu jest niemała, książki zapewne rozejdą się w okamgnieniu, gdyż autografy Harper Lee są rzadko spotykane na rynku antykwarycznym. Dla przykładu, chcąc kupić pierwsze wydanie „Zabić drozda” w dobrym stanie z podpisem autorki, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 20 tysięcy dolarów.

[aw,am]
źródło: New York Times

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy