banner ad

Córka René Goscinnego nie przepada za komiksami

8 października 2012


Anne, córka legendarnego René Goscinnego, jednego z najsłynniejszych francuskich scenarzystów komiksowych, autora Asterixa i Lucky Luke?a, wyznała, że nie przepada za komiksami.

W wywiadzie zorganizowanym przez Stołeczny Instytut Wydawniczy Znak z okazji ukazania się na naszym rynku „Najnowszych przygód Mikołajka”, książki opartej na francuskim serialu animowanym, Anne Goscinny, zapytana o ulubionych twórców komiksowych, odpowiedziała: „Nieszczególnie lubię komiksy. Uwielbiam wszystkie dzieła mojego ojca, ale generalnie czerpię większą przyjemność z tekstu bez ilustracji. Wydaje mi się, że mam wtedy większą wolność, by wyobrazić sobie twarze, tło, atmosferę.”

Wypowiedź Anne może zadziwić miłośników komiksu, gdyż jej ojciec był jednym z najpopularniejszych twórców francuskich opowieści obrazkowych. W swym krótkim, lecz intensywnym życiu napisał ponad 80 scenariuszy komiksowych, cieszących się po dziś dzień ogromną popularnością. Same Asteriksy rozeszło się na świecie w ponad 350 milionach egzemplarzy. René zmarł w 1977 roku w wieku zaledwie 51 lat z powodu nagłego zatrzymania krążenia, jego córka miała wówczas 9 lat.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy