banner ad

Cara Delevingne wydaje debiutancką powieść

14 marca 2017


24-letnia modelka i aktorka próbuje sił na rynku literackim. Cara Delevingne pokazała na Instagramie manuskrypt swojej debiutanckiej powieści. Światową premierę książki zapowiedziano na 5 października.

Powieść Cary Delevingne nosi tytuł „Mirror, Mirror” (nawiązanie do angielskich słów „Lustereczko, powiedz przecie…” z „Królewny Śnieżki”) i ma być wciągającą historią o dojrzewaniu, tożsamości, seksualności, przyjaźni i zdradzie z zabójstwem w tle. W tworzeniu książki modelkę i aktorkę wspomagała pisarka Rowan Coleman znana polskim czytelnikom z powieści „Słowa pamięci”.

Fabuła „Mirror, Mirror” koncentruje się na grupce 16-letnich przyjaciół. Red, Leo, Naima i Rose wspólnie starają się poruszać po polu minowym szkoły i uczuciowych związków. Wszystko zmienia się jednego dnia. Naima ginie w tragicznych okolicznościach, pozostawiając jedno słowo: „Przepraszam”. Jaką okropną prawdę ukrywała? Jaki mroczny sekret czaił się za tą pozornie pogodną personą? I dlaczego Red, samozwańczy obrońca grupy, nie dostrzegł sygnałów zapowiadających to, co się stało? Podczas gdy Rose zatraca się w dzikim imprezowaniu, a Leo pogrąża się w ponurym nastroju, Red próbuje odkryć prawdę i dowiedzieć się co, a może raczej – kto był odpowiedzialny za śmierć Naimy.

Delevingne określiła pisanie książki „szczególnym doświadczeniem”. „Uwielbiałam proces tworzenia bohaterów i rozwoju fabuły. Jestem bardzo dumna i nie mogę się doczekać, aż wszyscy przeczytają owoc mojej współpracy z jedną z moich ulubionych pisarek” – napisała w oświadczeniu.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy