Biały Dom usunął petycję ws. wysłania ambasadora USA do Westeros

11 kwietnia 2014

petycja-westeros
Administracja Białego Domu usunęła ze swojej strony internetowej petycję nakłaniającą władze USA do wysłania swego ambasadora do Westeros „w celu negocjacji handlowych z kimkolwiek, kto zasiada na Żelaznym Tronie”.

Jako powód usunięcia petycji, której inicjatorami byli prowadzący jeden z porannych programów w rozgłośni radiowej SportsRadio 610, podano naruszenie warunków korzystania z serwisu We The People. Wiedząc jednak, że prezydent Barack Obama jest wielkim fanem „Gry o tron”, zachodzi podejrzenie, że prawdziwym powodem mogły być obawy o przebieg negocjacji np. z sadystycznym Joffreyem Baratheonem lub przebiegłym i bezwzględnym Tywinem Lannisterem. Można też przypuszczać, że władze USA miały problem ze zlokalizowaniem na mapach świata fikcyjnej krainy Westeros wymyślonej przez George?a R. R. Martina.

Przypomnijmy, że strona We The People służy amerykańskim obywatelom do składania petycji bezpośrednio do Białego Domu, zaś administracja musi się do nich oficjalnie ustosunkować. Często są to wnioski o dość żartobliwej wymowie, również inspirowane fikcją filmową lub literacką. Do tej pory obywatele USA składali już petycje do prezydenta Obamy m.in. w sprawie budowy Gwiazdy Śmierci z „Gwiezdnych Wojen” i otwarcia Parku Jurajskiego.

źródło: CBS Houston, The Guardian

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy