Zanim dopadnie nas czas

Autor: Jennifer Egan
Tłumaczenie: Katarzyna Waller-Pach
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: październik 2011
Tytuł oryginału: A Visit From the Goon Squad
Rok wydania oryginału: 2010
Oprawa: miękka
Format: 128×197 mm
Liczba stron: 368
ISBN 978-83-7510-743-2

(premiera 18 października)

Opis:

Kiedy w środku dnia na chwilę się zatrzymasz, przestaniesz robić cokolwiek ? czy słyszysz, jak płynie czas?? Oczywiście, że nie! Myślisz, że warto byłoby coś zmienić, ale nie masz czasu na małe sprawy, a co dopiero na rewolucje w swoim życiu. Dajesz się okradać. Powoli. Ze wszystkiego. Z marzeń, które snujesz coraz ciszej, po kryjomu.

Bennie Salazar, podstarzały punk i właściciel wytwórni płytowej, i jego asystentka Sasha ? żadne z nich nie zna przeszłości drugiego. Poznaje ją jednak czytelnik wraz z intymnymi szczegółami i historiami innych postaci, które spotykali oni na swej drodze. Razem z bohaterami przechodzi od szumiących płyt analogowych i amatorskich kapeli punkowych wykrzykujących swoje emocje na żywiołowych koncertach jednoczących publiczność do ?ściągania kawałków z neta?, mp3 i doskonałych nośników dźwięku. Aż łza się w oku kręci?

Jennifer Egan po mistrzowsku ? na miarę Pulitzera – i z ogromną psychologiczną wnikliwością przedstawia proces dojrzewania i starzenia się we współczesnych czasach nazywanych erą cyfrową.

Za powieść „Zanim dopadnie nas czas” Jennifer Egan otrzymała nagrodę Pulitzera oraz National Book Critics Circle Award. Telewizja HBO zakupiła prawa do nakręcenia na jej podstawie serialu.