Kobieta, która wyszła za chmurę

Autor: Jonathan Carroll
Tłumaczenie: Jacek Wietecki
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2012
Tytuł oryginału: The Woman Who Married A Cloud: Collected Stories
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 128 x 197 mm
Liczba stron: 184
ISBN 978-83-7510-861-3

Kup książkę w księgarni Lideria

Opis:

Zbiór nowych opowiadań jednego z najpopularniejszych i najoryginalniejszych współczesnych pisarzy

Najnowszy zbiór opowiadań Jonathana Carrolla!

W świecie, który tworzy Jonathan Carroll, nic nie jest zwyczajne ani oczywiste. Zamieszkującym go postaciom zdarzają się rzeczy dziwne i z pozoru niewytłumaczalne.

Żyjąca współcześnie alchemiczka traci pamięć o tym, kim jest i co zrobiła.

Skromny adwokat porzuca szczęśliwe życie rodzinne, by zamieszkać na rusztowaniu. Samotna kobieta decyduje się na romans z istotą z innej planety.

W zbiorze nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, łącząc elementy grozy i fantastyki, Carroll drąży niepokojące go kwestie utraty zaufania między najbliższymi sobie ludźmi, skrywanych głęboko tajemnic, które po latach nawiedzają bohaterów, samotności przeżywanej i przezwyciężanej – nie zawsze tak, jak by się chciało…

Jonathan Carroll to jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy amerykańskich. Wiedeńczyk z wyboru, twórca magicznych światów przelanych na karty książek. REBIS opublikował wszystkie jego powieści – m.in. najsłynniejszą Krainę Chichów, a także Dziecko na niebie, Śpiąc w płomieniu i Zakochanego ducha – trzy zbiory opowiadań i jeden zbiór scenariuszy filmowych oraz książkę – blog Oko dnia.