banner ad

„To się musi powieść!” – konkurs literacki wydawnictwa Znak

3 grudnia 2013

konkurs literacki Znaku
Wydawnictwo Znak Literanova poszukuje literackich talentów. Właśnie ruszył konkurs „To się musi powieść!” na najlepszą niepublikowaną powieść, w której nagrodą jest umowa na wydanie książki.

„Książka, od której nie można się oderwać. Książka, o której chce się rozmawiać i polecać ją znajomym. Książka, która na długo zapada w pamięć. Czujesz, że Twoja powieść taka właśnie jest? To świetnie się składa, bo szukamy nowych, ciekawych autorów i dobrej, interesującej literatury” – zachęcają organizatorzy na stronie Znaku.

Konkurs nie ma żadnych ograniczeń tematycznych – mogą w nim brać udział utwory obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, historyczne etc. Chodzi po prostu o dobrą literaturę. Jedyne ograniczenie: można zgłaszać wyłącznie teksty mieszczące się w gatunkowych ramach powieści. Propozycje takie jak zbiory opowiadań, eseje, prace krytycznoliterackie, biografie, tomiki poezji, teksty dla dzieci etc. nie będą rozpatrywane.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, winni wysłać tekst swojej powieści na adres: powiesc@znak.com.pl. Należy jednak pamiętać, aby dołączyć informacje o sobie oraz opis/konspekt przesyłanego tekstu.

Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2014.

Najlepsza powieść zostanie wydana przez Znak Literanova. Dla zdobywców II i III miejsca przewidziano także atrakcyjne nagrody (m.in. kurs kreatywnego pisania).

Jury konkursu:

Sylwia Chutnik (ur. 1979), pisarka, laureatka Paszportu Polityki za powieść Kieszonkowy atlas kobiet, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, autorka sztuk teatralnych, felietonistka; prezeska Fundacji Mama, laureatka Społecznego Nobla Ashoki.

Justyna Sobolewska (ur. 1972) dziennikarka, krytyczka literacka, autorka Książki o czytaniu; publikuje recenzje i teksty o literaturze w tygodniku ?Polityka?, współpracuje z TVP Kultura.

Jarosław Czechowicz (ur. 1978) ? niezależny recenzent; autor ponad sześciuset omówień współczesnej prozy polskiej i światowej, twórca bloga o książkach ?Krytycznym okiem? – http://krytycznymokiem.blogspot.com/.

Ewa Bolińska (ur. 1978) ? redaktor Wydawnictwa Znak Literanova.

Agata Pieniążek (ur. 1978) ? redaktor Wydawnictwa Znak Literanova.

Kliknij tutaj, żeby zapoznać się z regulaminem konkursu.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: literackie